Ludzie tańca

Zdjęcie: Marta Ankiersztejn

Fot. z materiałów fotografki.

Wersja do druku

Udostępnij

Marta Ankiersztejn (ur. 1986) – absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików obroną dyplomu i wystawą w Starej Galerii ZPAF. Dwukrotnie nagradzana na konkursie fotograficznym „Taniec – energia ciała i wyobraźni”, któremu towarzyszyła wystawa w ramach Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Regularnie publikuje na łamach miesięcznika TEATR i portalu internetowego Teatralia. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł, Teatrem Studio, Teatrem Polskim, Teatrem Dramatycznym i Teatrem Powszechnym w Warszawie a także Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Dokumentuje najważniejsze festiwale teatralne i taneczne, m.in. Warszawskie Spotkania Teatralne i Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny „Urbanflowers”. Wystawa prezentowana była m.in. podczas Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania w Teatrze Studio w Warszawie i Polskiej Platformy Tańca w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Od 2010 roku współpracuje z Bartłomiejem Sawką przy projektach komercyjnych pod szyldem Cinefoto.

Portfolio fotografki dostępne jest na stronie www.ankiersztejn.com

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close