Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Marta Ankiersztejn „FROZEN” – wystawa fotografii tańca

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Marta Ankiersztejn „FROZEN” – wystawa fotografii tańca

Fot. Alex Brenner

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza na wystawę fotografii tańca Frozen autorstwa Marty Ankiersztejn. Wystawa odbędzie się w ramach projektu Laboratorium Ruchu – III edycji wspieranej przez ESK 2016 i Instytut Muzyki i Tańca.

Frozen to cykl 12 fotografii przedstawiających taniec w czystej postaci. Autorka na co dzień dokumentuje najważniejsze wydarzenia ze świata sztuki i kultury. Prezentowane fotografie wykonane zostały w latach 2012-2014 podczas takich festiwali jak: Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie, Festiwal Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie i Mandala Performance Festival we Wrocławiu.

Marta Ankiersztejn – absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografka niezależna. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł i z warszawskimi teatrami. Dwukrotnie nagradzana na konkursie fotograficznym Taniec – energia ciała i wyobraźni. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny Urbanflowers. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną Fleshy. Rok później powróciła do tego tematu biorąc na warsztat pary, w projekcie Closeness. Regularnie publikuje na łamach miesięcznika „TEATR”. Mieszka i pracuje w Warszawie.

1 maja 2015 Marta Ankiersztejn poprowadzi warsztat fotografii tańca Zatrzymać ruch, poruszyć fotografię.

16 maja, w ramach Nocy Muzeów 2015 Galeria Jadalnia zaprasza na oprowadzenie kuratorskie po wystawie. W Noc Muzeów wystawa czynna w godzinach: 17.00-4.00.

Podczas Nocy Muzeów 2015 projekt Laboratorium Ruchu będą reprezentować jeszcze dwa wydarzenia:

wykład Wojciecha Mackiewicza O wolności do nagości;

pokaz spektaklu Joanny Czajkowskiej i Artura Aponowicza Crash!

Projekt Laboratorium Ruchu – III edycja wspierany przez ESK 2016  i Instytut Muzyki i Tańca.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław: Galeria Jadalnia, ul. Św Mikołaja 8 -11 - wernisaż.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close