Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Marta Ankiersztejn „Zatrzymać ruch, poruszyć fotografię” – warsztaty fotografii tańca

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Marta Ankiersztejn „Zatrzymać ruch, poruszyć fotografię” – warsztaty fotografii tańca

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza na warsztaty fotografii tańca, które poprowadzi Marta Ankiersztejn. Warsztaty odbędą się w ramach projektu Laboratorium Ruchu – III edycji wspieranej przez ESK 2016 i Instytut Muzyki i Tańca.

Warsztaty Zatrzymać ruch, poruszyć fotografię towarzyszą wystawie Marty Ankiersztejn  Frozen, która stanowi cykl 12 fotografii przedstawiających taniec w czystej postaci.

Organizatorzy o warsztatach:

Warsztaty teoretyczno-praktyczne. Najpierw dowiesz się jak fotografować ruch, poznasz tajniki konstruowania kadru, poprawnego naświetlenia, by później samemu sprawdzić tę wiedzę w praktyce. Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy tancerzy, którzy zainspirują nas do działania. Sprawdzimy jak interesującą scenografią może stać się przestrzeń miejska. Po ćwiczeniach terenowych obejrzymy najlepsze zdjęcia i podyskutujemy o gustach. Zapraszamy!

Marta Ankiersztejn – absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografka niezależna. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł i z warszawskimi teatrami. Dwukrotnie nagradzana na konkursie fotograficznym Taniec – energia ciała i wyobraźni. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny Urbanflowers. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną Fleshy. Rok później powróciła do tego tematu biorąc na warsztat pary, w projekcie Closeness. Regularnie publikuje na łamach miesięcznika „TEATR”. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Zgłoszenia pod nr tel. 603 513 997.

Wystawa fotografii tańca Marty Ankiersztejn Frozen odbywa się w dniach 30 kwietnia (wernisaż) – 1 czerwca 2015 roku (Galeria Jadalnia).

Projekt Laboratorium RuchuIII edycja wspierany przez ESK 2016  i Instytut Muzyki i Tańca.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)   IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Wrocław: Galeria Jadalnia, ul. Św Mikołaja 8 -11. Warsztaty w godzinach 11.00-14.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close