Wrocław/IX Mandala Performance Festival: Marta Ankiersztejn „Urban flowers” – wystawa fotografii

Zdjęcie: Wrocław/IX Mandala Performance Festival: Marta Ankiersztejn „Urban flowers” – wystawa fotografii

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Marta Ankiersztejn: „Przemierzając ulice miasta rzadko doświadczamy momentów, które pozwalają nam wybić się z monotonnego rytmu codzienności. Będąc częścią bałaganu, jaki tworzą wiecznie zabiegani ludzie, nie dostrzegamy harmonii, ładu, barw, które nas otaczają. W wielkim mieście zagubić się nie jest rzeczą trudną.Jako bohaterów swojej opowieści wybrałam warszawskich tancerzy, którzy mieli za zadanie odnaleźć się w zaproponowanych przeze mnie przestrzeniach. Głównie za sprawą improwizacji szukaliśmy harmonii ciała i przestrzeni. Tancerze, których identyfikujemy z ruchem i dynamiką, na tych zdjęciach pozostają jedynie jednym z elementów obrazu. Swoim bezruchem zdają się opanowywać chaos. Podobnie jak w przypadku improwizacji tanecznej także teraz inspiracje pochodziły z różnych źródeł, czego wyrazem jest kolor pojawiający się na fotografiach w rozmaitych wariantach. Bywa tak, że rytm odnajdujemy w sobie, innym razem potrzebujemy bodźca, impulsu z zewnątrz. Na fotografiach prezentowane są obie te strategie. Flow to stan uskrzydlenia, swobodnego przepływu dobrej energii. Warto czasem się zatrzymać, aby ją poczuć.”

Marta Ankiersztejn, absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików obroną dyplomu i wystawą w Starej Galerii ZPAF. Dwukrotnie nagradzana w konkursie fotograficznym „Taniec – energia ciała i wyobraźni”, któremu towarzyszyła wystawa w ramach Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Regularnie publikuje na łamach miesięcznika „Teatr” i portalu internetowego „Teatralia”. Współpracuje między innymi z Instytutem Muzyki i Tańca, Instytutem Teatralnym, Fundacją Ciało/Umysł, Teatrem Polskim, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Studio w Warszawie, a także Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Dokumentuje najważniejsze festiwale teatralne i taneczne, m. in. Warszawskie Spotkania Teatralne, Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close