Warszawa: Marta Ankiersztejn „FROZEN” – wystawa fotografii tańca

Zdjęcie: Warszawa: Marta Ankiersztejn „FROZEN” – wystawa fotografii tańca

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Klub Kwadrat w Warszawie zaprasza na wernisaż fotografii Marty Ankiersztejn.

FROZEN to cykl 12 fotografii przedstawiających taniec w czystej postaci. Autorka na co dzień dokumentuje najważniejsze wydarzenia ze świata sztuki i kultury. Prezentowane fotografie wykonane zostały w latach 2012-2014 podczas takich festiwali jak: Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie, Festiwal Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie i Mandala Performance Festival we Wrocławiu. Wystawę będzie można ogladać przez dwa tygodnie.

O autorce: Marta Ankiersztejn (ur. 1986) – magister sztuki – absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografka niezależna. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł i z warszawskimi teatrami. Dwukrotnie nagradzana na konkursie fotograficznym Taniec – energia ciała i wyobraźni. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny Urbanflowers. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną Fleshy. Rok później powróciła do tego tematu biorąc na warsztat pary, w projekcie Closeness. Regularnie publikuje na łamach miesięcznika „TEATR”. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Portfolio fotografki możecie zobaczyć na stronie: www.ankiersztejn.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: klub Kwadrat, ul. Poznańska 7 lok. 8, wejście od Wilczej. WERNISAŻ

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close