Warszawa: Metoda tańca butō jako narzędzie choreoterapii – szkolenie. Prowadzenie: Aleksandra Capiga- Łochowicz.

Zdjęcie: Warszawa: Metoda tańca butō jako narzędzie choreoterapii – szkolenie. Prowadzenie: Aleksandra Capiga- Łochowicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z Metodą Tańca Butō, od ponad 20 lat używaną przez choreoterapeutów japońskich. Może być ona z powodzeniem wykorzystywana w pracy zarówno z osobami z różnymi rodzajami zaburzeń, jak i osobami zdrowymi, które widzą w tańcu klucz do samopoznania. Szkolenie daje wiedzę i umiejętności, dzięki którym jego uczestnicy będą mogli włączać elementy Metody Tańca Butō we własną praktykę zawodową, zgodnie z potrzebami i potencjałem osób, z którymi pracują.

PROGRAM

Wprowadzenie teoretyczne do Butō 
Rozgrzewka i relaksacja w Butō
Masaże w Butō (Noguchi Taisō i Lekcji Takeuchiego)
Świadomość ciała // praca indywidualna i praca partnerem w Butō

Praca z oddechem

Praca oparta na ćwiczeniach z podłożem i ćwiczeniach w pozycji stojącej
Metafora, głos, rytm i muzyka jako narzędzia w Butō
Sposoby prowadzenia improwizacji: głos, metafora, muzyka

Warsztaty prowadzi mgr Aleksandra Capiga – Aleksandra Capiga-Łochowicz – tancerka butoh i badaczka tej formy tańca, japonistka (UJ), artterapeutka (UW), w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem IDMT. Praktykowała Butō w Polsce u amerykańskiej tancerki Joan Laage − dawnej członkini kobiecej grupy Hakutobo – a następnie w Japonii podczas indywidualnych studiów pod okiem tancerza i profesora psychologii Toshiharu Kasaia (Itto Mority). 

Prowadząca : mgr Aleksandra Capiga-Łochowicz – tancerka Butō i badaczka tej formy tańca, japonistka (UJ), artterapeutka (UW), w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem IDMT. Praktykowała Butō w Polsce u amerykańskiej tancerki Joan Laage − dawnej członkini kobiecej grupy Hakutobo – a następnie w Japonii podczas indywidualnych studiów pod okiem tancerza i profesora psychologii Toshiharu Kasaia (Itto Mority).

 

Czas trwania: 16  godzin

Koszt uczestnictwa: 450 zł / od osoby 

 

Organizatorem szkolenia jest Centrum Szkoleniowo-Wydawnicze ARTEER (Elżbieta Rybicka).

 

Uczestnictwo w szkoleniach można zgłaszać:

listownie: CSW Arteer ul. Kochanowskiego 41/21, 01-864 Warszawa
telefonicznie i faksem: tel/faks 22 403 26 22; 0 792 207 220

pocztą elektroniczną: szkolenia@arteer.pl

 

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

16 godzin. Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close