Warszawa: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Taniec w edukacji a rozwój człowieka”

Zdjęcie: Warszawa: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Taniec w edukacji a rozwój człowieka”

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Taniec w edukacji a rozwój człowieka”. Materiały własne organizatora

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową Taniec w edukacji a rozwój człowieka. Organizatorzy chcą dać impuls do stałej obecności badań naukowych nad tańcem w Polsce.

Wersja do druku

Udostępnij

Głównym celem wydarzenia jest prezentacja aktualnego stanu wiedzy i wyników najnowszych badań. Naukowe spotkanie wybitnych polskich i zagranicznych badaczy będzie także okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.

– Współcześnie często zapominamy, że taniec stanowi bardzo ważny element ludzkiego życia. W Polsce i na całym świecie naukowcy reprezentujący różne dyscypliny prowadzą badania, których wyniki potwierdzają pozytywny wpływ tańca na zdrowie psychiczne, fizyczne i rozwój człowieka – mówi dr Aleksandra Dziurosz, zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. – Wydaje się jednak, że te informacje nie są wystarczająco promowane i nie docierają do rodziców, nauczycieli, pedagogów, lekarzy i ogółu społeczeństwa. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca uznał, iż konieczne jest podjęcie działań na rzecz popularyzacji aktualnej wiedzy naukowej dotyczącej korzystnego wpływu tańca. Pierwszym etapem realizacji powyższego zadania będzie Międzynarodowa Konferencja Naukowa Taniec w edukacji a rozwój człowieka, na którą serdecznie zapraszam – dodaje.

Konferencja będzie skupiona wokół czterech głównych obszarów tematycznych:
1. Wpływ tańca na rozwój fizyczny człowieka;
2. Wpływ tańca na rozwój społeczno-kulturowy człowieka;
3. Wpływ tańca na rozwój psychiczno-emocjonalny człowieka;
4. Znaczenie edukacji tanecznej w rozwoju dzieci i młodzieży.

Już wkrótce opublikowane zostaną lista prelegentów oraz szczegółowy harmonogram konferencji. Informacje będą dostępne na stronie internetowej www.nimit.pl oraz w mediach społecznościowych Organizatora i Partnerów wydarzenia. Pod koniec 2022 roku wydana zostanie recenzowana publikacja naukowa (w językach polskim i angielskim), na którą złożą się referaty wygłoszone podczas konferencji.

Wydarzenie jest organizowane przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, finansowane z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konferencja jest dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka”. Partnerami wydarzenia są  Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny.

Osoby odpowiedzialne za realizację:
dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. ucz. – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca ds. tańca
Maciej Seniw – Kierownik Działu Programowego, Departament Tańca, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Karolina Bilska – Specjalistka ds. Programowych, Koordynatorka konferencji karolina.bilska@nimit.pl, +48 785-410-000

Kontakt dla mediów:
Agata Szymczak: agata.szymczak@nimit.pl, +48 785-310-000

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close