Warszawa: Międzynarodowy Dzień Tańca 2019 w Instytucie Teatralnym

Zdjęcie: Warszawa: Międzynarodowy Dzień Tańca 2019 w Instytucie Teatralnym

Fot. Vladimir Yaroshenko, Joanna Drabik i Anna Hop

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Sztuki Tańca zaprasza 29 kwietnia do Instytutu Teatralnego na wieczór organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2019. Jak co roku spotkanie poprowadzi Bożena Kociołkowska, była gwiazda zespołu baletowego Teatru Wielkiego i niestrudzona popularyzatorka sztuki tańca. Jej gościem będzie mistrz kina polskiego – Krzysztof Zanussi. Podczas rozmowy gospodyni wieczoru zapyta reżysera m.in. o rolę tańca w życiu człowieka, o niezmienną nim fascynację (z jego różnymi formami i filozofiami), a także o powód, dla którego większość ludzi zatrzymuje się na poziomie powierzchownej jego znajomości. Widzowie będą też mogli zobaczyć fragmenty filmów ukazujące, jak mistrz kamerą opowiada o tańcu. W drugiej części wieczoru przewidziany jest pokaz choreografii Mów don’t move, w której wystąpią tancerki Polskiego Baletu Narodowego: Joanna Drabik (autorka choreografii) i Anna Hop (laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu PERŁY TAŃCA 2019 w kategorii Najlepsza choreografia za Karnawał zwierząt).

Program wieczoru:

Orędzie 2019 – Bożena Kociołkowska

Gość specjalny – Krzysztof Zanussi

Rozmowa o sztuce tańca – Bożena Kociołkowska, Krzysztof Zanussi (z pokazem fragmentów filmów Krzysztofa  Zanussiego)

 

Mów don’t move

Choreografia: Joanna Drabik

Muzyka (kolaż): Nicolas Jaar, Ugress i Nina Simone

Tańczą: Joanna Drabik, Anna Hop

 

Wstęp wolny.

Więcej na stronie: www.instytut-teatralny.pl

 

Organizator wieczoru: Fundacja Sztuki Tańca, Prezes Fundacji Bożena Kociołkowska

 

Fundacja Sztuki Tańca – popularyzuje wiedzę o kulturze i sztuce tańca, organizuje różne przedsięwzięcia artystyczne. Ostatnim projektem fundacji było ogłoszenie I Ogólnopolskiego Konkursu PERŁY TAŃCA w 6 kategoriach 16 marca 2019 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Fundacja jako pomysłodawca projektu współorganizowała konkurs z Instytutem Muzyki i Tańca, którego partnerem był Teatr Wielki – Opera Narodowa. Nagrodą – oprócz finansowej – była statuetka, miniatura rzeźby W hołdzie polskim artystom baletu, odsłoniętej 8 października 2016 roku przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Prezesem fundacji jest Bożena Kociołkowska.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close