Warszawa/Nowy Teatr: „Dzikie!” – warsztaty dla kobiet 40+ z Renatą Piotrowską-Auffret

Zdjęcie: Warszawa/Nowy Teatr: „Dzikie!” – warsztaty dla kobiet 40+ z Renatą Piotrowską-Auffret

Fot. Maurycy Stankiewicz, Renata Piotrowska-Auffret

Wersja do druku

Udostępnij

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na cykl warsztatów pt. Dzikie!, które poprowadzi Renata Piotrowska-Auffret. Warsztaty są autorską propozycją choreografki i performerki, skierowaną do kobiet, które czują się kobietami po czterdziestce, pragnących na nowo odna­leźć swoją siłę w ciele i przyjemność w tańcu, wzmocnić akceptację siebie, odkryć indywidualną dzikość, seksualność i moc poza streotypami kobiecego i męskiego.

Zajęcia składać się będą z rozgrzewki i ćwiczeń z anatomii doświadczalnej, technik somatycznych, fitnessu i jogi oraz tanecznych, głosowych i słownych praktyk improwizacyjnych.

Renata Piotrowska-Auffret o koncpecji warsztatów:

Dzikość często kojarzona jest ze stereotypowym obrazem kobiecej ducho­wości – ulotnej, mistycznej, nieokiełznanej. Dla mnie dzikość to zupełnie coś innego. To biologia. To fizyczne ciało w działaniu. To ukierunkowana siła, wy­nikająca z potrzeby stanowienia o sobie i swoim ciele. Dzikość to odwaga bycia sobą w działaniu poza narzuconymi schematami społeczno-politycz­nymi.

Ciała babskie, stanowcze, mocne, wrażliwe – tego będzie­my szukać i doświadczać w praktyce fizycznej, głosowej i słownej.

Renata Piotrowska-Auffret – choreografka i performerka, w swoich pracach wykorzystująca narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatyw­nych, dramaturgii i teatru. Dwukrotnie jej spektakle Śmierć. Ćwiczenia i wa­riacje w 2017 roku i Wycieka ze mnie samo złoto w roku 2019 zostały wybrane do pre­stiżowego grona Aerowaves Twenty, czyli dwudziestki najlepszych spektakli tanecznych w Europie. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą, współpra­cuje z Ruchem w Instytucie (cykl zajęć w Instytucie Teatralnym), Ogniskiem Teatralnym Teatru Ochoty oraz współtworzy Choreografię w Centrum – kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Fundację Burdąg. Członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu.

www.renatapiotrowska.pl

Terminy zajęć: 9, 16, 23 kwietnia oraz 7, 14, 21, 28 maja godz. 18.00

Czas trwania pojedynczych zajęć: 1,5 godz.

Bilety: 30 zł, bilety.nowyteatr.org

Miejsce: Świetlica Nowego Teatru

ul. Madalińskiego 10/16 Warszawa
tel. (22) 379 33 33

www.nowyteatr.org

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Nowy Teatr, Świetlica Nowego Teatru, ul. Madalińskiego 10/16

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close