Warszawa/Nowy Teatr: „Dzikie!” – warsztaty dla kobiet z Renatą Piotrowską-Auffret

Zdjęcie: Warszawa/Nowy Teatr: „Dzikie!” – warsztaty dla kobiet z Renatą Piotrowską-Auffret

Fot. Maurycy Stankiewicz, Renata Piotrowska-Auffret

Wersja do druku

Udostępnij

Dzikość często kojarzona jest ze stereotypowym obrazem kobiecej ducho­wości – ulotnej, mistycznej, nieokiełznanej. Dla mnie dzikość to zupełnie coś innego. To biologia. To fizyczne ciało w działaniu. To ukierunkowana siła, wy­nikająca z potrzeby stanowienia o sobie i swoim ciele. Dzikość to odwaga bycia sobą w działaniu poza narzuconymi schematami społeczno-politycz­nymi – Renata Piotrowska-Auffret

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na autorskie warsztaty Renaty Piotrowskiej-Auffret pt. Dzikie!. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich czujących się kobietami. Dla osób, które być może zasiedziały się w domu, w pracy, w skostniałym systemie z nawałem obowiązków zawodowo-rodzinnych. Dla kobiet pragnących na nowo odnaleźć swoją siłę w ciele i przyjemność w tańcu, wzmocnić akceptację siebie, odkryć indywidualną dzikość, seksualność i moc poza streotypami kobiecego i męskiego.

Zajęcia składają się z rozgrzewki i ćwiczeń z anatomii doświadczalnej, technik somatycznych, fitnessu i jogi oraz tanecznych, głosowych i słownych praktyk improwizacyjnych.

Renata Piotrowska-Auffret – choreografka i performerka, w swoich pracach wykorzystująca narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatyw­nych, dramaturgii i teatru. Dwukrotnie jej spektakle Śmierć. Ćwiczenia i wa­riacje w 2017 roku i Wycieka ze mnie samo złoto w roku 2019 zostały wybrane do pre­stiżowego grona Aerowaves Twenty. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą, współpra­cuje z Ruchem w Instytucie (cykl zajęć w Instytucie Teatralnym), Ogniskiem Teatralnym Teatru Ochoty oraz współtworzy Choreografię w Centrum – kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Fundację Burdąg. Członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu.

www.renatapiotrowska.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close