Warszawa/Nowy Teatr: Marta Ziółek, Maria Kozłowska „Choreografując siebie. How to be real?” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Nowy Teatr: Marta Ziółek, Maria Kozłowska „Choreografując siebie. How to be real?” – warsztaty

Fot. Materiały Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

Wersja do druku

Udostępnij

Nowy Teatr zaprasza na warsztaty dla osób 16+, które poprowadzą Marta Ziółek i Maria Kozłowska. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów i amatorów: aktorów, performerów, choreografów i wszystkich zainteresowanych tańcem i ruchem.

Czas trwania: 4 godz.

Bilety: 400 zł / cały cykl

Zgłoszenia (CV wraz z listem motywacyjnym) prosimy przesyłać do 28 stycznia 2018 na adres warsztaty@nowyteatr.org.

Czym jest autentyczność performansu w czasach symbiotycznych zależności między sferą cyfrową i przestrzenią fizyczną? Czy performans, flirtujący z różnymi mediami, może być wypełniony aurą? Co czyni występ sceniczny realnym, jeśli nie kreuje on rzeczywistości? Jaka jest granica między tym, co rzeczywiste i tym, co odgrywane? Co to znaczy grać naprawdę? Jak autentyczność występu może stać się efektem choreograficznej praktyki, bazującej na kompozycji, formie oraz tożsamości twórcy? Co czyni performera autentycznym?

Cykl składa się czterech weekendowych warsztatów, podczas których uczestnicy będą pracować nad własnym solo:

Ciało, które nie kłamie – technociało.

Performans, prawda i autentyczność.

Tekst jako fizyczność.

Autoinscnizacje.

Marta Ziółek – choreografka, performerka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie, stypendystka prestiżowego Dance Web na ImpulsTanzFestival w Wiedniu (2011) i the Amsterdam Fund for the Arts (2013), uczestniczka europejskiej platformy „Europe in Motion” przeznaczonej dla młodych choreografów (2012). Bada granice pomiędzy sztukami wizualnymi, performansem i choreografią. Razem z Alexem Baczynkim-Jenkinsem jest współtwórczynią przestrzeni Kem w Warszawie. Autorka spektakli Zrób siebie, PIXO i TO.

Więcej: nowyteatr.org

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close