Warszawa/Nowy Teatr: Paweł Sakowicz „Hardcore Release” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Nowy Teatr: Paweł Sakowicz „Hardcore Release” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na warsztaty dla osób w wieku 15+, które poprowadzi Paweł Sakowicz. Warsztaty skupią się na dwóch pozornie przeciwstawnych praktykach ruchowych: technice release (polegającej na pracy z oddechem, grawitacją i pędem oraz na rozluźnianiu mięśni) oraz rave.

Zajęcia rozpoczną się dynamiczną rozgrzewką, po której nastąpi spokojniejsza sesja ćwiczeń z obserwacji oddechu, ciała i przestrzeni. Przy głośnej muzyce uczestnicy będą badać, czym różni się tańczenie dla siebie od tańczenia z innymi. Zapoznają się z wybranymi motywami choreograficznymi charakterystycznymi dla rave i kultury klubowej, by później swobodnie żonglować nimi w dłuższej improwizacji. Tematem warsztatu będzie też ergonomia ruchu: czy da się tańczyć jak najszybciej, jednocześnie zachowując jak najwięcej energii? Czy istnieje taki rodzaj ruchu, który zamienia ciało w energetyczną maszynę? Pod koniec zajęć uczestnicy wykonają kilka  ćwiczeń stretchingowych i relaksacyjnych.

Czas trwania: 3h.

Bilety: 100 zł karnet (4 zajęcia) / 30 zł pojedyncze wejście.

Zapisywarsztaty@nowyteatr.org

Miejsce: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16 (Warszawa)

Paweł Sakowicz – choreograf i tancerz, absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz choreografii i performansu w London Contemporary Dance School. Pracuje z choreografami i artystami wizualnymi oraz jako choreograf przy spektaklach teatralnych. Został zaproszony do udziału w Polskiej Platformie Tańca w 2014 (praca Bernhard) i 2017 roku (TOTAL). Wyróżniony w 22 Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2015/2016), nominowany do Paszportów Polityki 2016 w kategorii „Teatr”.

Więcej informacjihttp://www.nowyteatr.org/pl

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close