Warszawa/Nowy Teatr: „Thriller” – reż. i chor. Paweł Sakowicz i Anna Smolar

Zdjęcie: Warszawa/Nowy Teatr: „Thriller” – reż. i chor. Paweł Sakowicz i Anna Smolar

„Thriller”, materiały organizatora

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na spektakl Thriller w reżyserii i choreografii Pawła Sakowicza i Anny Smolar. Spektakl jest przeznaczony dla widzów w wieku 13+.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas gdy nasze życie toczy się wypełnione wydarzeniami, relacjami, emocjami, nasze ciało żyje własnym życiem – niezauważalnym, niezrozumianym, lekceważonym. To życie złożone i ukryte za fasadą tego, co prezentujemy na zewnątrz, jest jednak przygodą trudną i piękną, bogatą w rozmaite transformacje i zwroty akcji, pełną pasjonujących kryzysów. Chcemy sprawdzić, jak wygląda dzień z życia człowieka opowiedziany wyłącznie z perspektywy ciała.

Spektakl taneczny Thriller powstaje we współpracy z nastoletnimi widzami. Artyści razem z uczestnikami warsztatów prowadzą refleksję nad ciałem, pracują nad ruchem i przestrzenią dźwiękową, zadają sobie pytanie, kim by byli, gdyby żyli bardziej świadomi swoich ciał.

W spektaklu „Thriller” artyści zwracają uwagę na to, jak ważne jest zaufanie do własnego ciała i wsłuchiwanie się w jego sygnały. Uświadamiają widzom, że często o nim zapominamy, traktując je jedynie jako formę wystawianą na widok publiczny. Przywołując sytuacje uważane za wstydliwe, detonują je, normalizują rozmowę na ich temat. To szczególnie ważne dla młodych ludzi, którzy dzięki temu artystycznemu doświadczeniu mogą zweryfikować swoje obsesje i spojrzeć na siebie i swoje ciało na nowo.

Justyna Czarnota – pedagog teatru.

Realizatorzy:

Reżyseria, choreografia: Paweł Sakowicz, Anna Smolar
Dramaturgia: Anna Smolar
Tekst: Sonia Roszczuk, Paweł Sakowicz, Anna Smolar
Występują: Sonia Roszczuk, Paweł Sakowicz

Anna Smolar – polsko-francuska reżyserka teatralna, tłumaczka. Laureatka Paszportu Polityki 2016. Absolwentka literaturoznawstwa na Uniwersytecie Paris-Sorbonne, ukończyła szkołę aktorską Les Ateliers du Sudden. W 2001 roku założyła zespół La compagnie Gochka, z którym realizowała spektakle do 2004 roku. W Polsce wystawiła m.in. Zamianę Paula Claudela w Teatrze Śląskim w Katowicach, Jedną ręką Joëla Pommerata w Teatrze Studio w Warszawie, Obcego Alberta Camusa w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Wariatkę z Chaillot Jeana Giraudoux w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Bialymstoku. W 2016 roku dostała nagrodę za reżyserię spektaklu Dybuk w ramach ministerialnego konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jej spektakl Aktorzy żydowscy dostał w 2016 Grand Prix na festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie i główna nagrodę aktorską dla zespołu na festiwalu Kaliskie Spotkania Teatralne w Kaliszu. Spektakl Henrietta Lacks został nagrodzony w 2017 roku na festiwalach w Kaliszu (nagrody aktorskie) i Zabrzu (nagroda dla kolektywu), w 2018 roku na Kontrapunkcie (nagroda Rady Miasta Szczecin). W Teatrze Radia Tok FM realizowała sztukę Jak pięknie było rzucać płytami chodnikowymi Marka Modzelewskiego. W filmie współpracowała z Agnieszką Holland przy Copying Bethoveen, z Kasią Adamik przy Boisku bezdomnych. Autorka tłumaczenia na język francuski książki Grażyny Jagielskiej Miłość z kamienia. W latach 2014-2016 prowadziła zajęcia na wydziale aktorskim w Szkole Machulskich. Prowadziła również liczne warsztaty z dziećmi i młodzieżą, między innymi w Muzeum Polin („Superman nie jest Żydem” 2014-2015), w Instytucie Teatralnym („Teatralna Klasa”, 2014), w Nowym Teatrze („Muzykotwory” 2016-2017).

Paweł Sakowicz – absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz choreografii i performansu w London Contemporary Dance School. Pracuje z choreografami, reżyserami i artystami wizualnymi, tworzy choreografie do spektakli teatralnych. Autor prac: Bernhard, TOTAL i Jumpcore. Jako nastolatek przez dekadę zajmował się sportowym tańcem towarzyskim, posiada najwyższą klasę S w tańcach latynoamerykańskich. Nominowany do Paszportów Polityki 2016 w kategorii „Teatr”.

Sonia Roszczuk – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWST we Wrocławiu (2014). W latach 2014-2017 w zespole Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Współpracuje z Nowym Teatrem w Warszawie, Komuną//Warszawa, Teatrem Polskim w Poznaniu. Pracowała z Anną Smolar, Wiktorem Rubinem, Bartkiem Frąckowiakiem, Aną Vujanovič, Weroniką Szczawińską, Moniką Strzępką, Łukaszem Kosem, Pawłem Wodzińskim, Aleksandrą Jakubczak, Kubą Skrzywankiem, Igą Gańcarczyk. Zagrała w filmach m.in Wojtka Smarzowskiego, Borysa Lankosza, Bartka Kaczmarka, Marii Sadowskiej, Agnieszki Polskiej oraz w serialach Na noże, O mnie się nie martw, Czas honoru, Bodo, Komisarz Alex, Lekarze, 1983 oraz w teatrze telewizji w sztuce Słabi Magdaleny Drab w reżyserii Arka Biedrzyckiego. W 2017 roku zdobyła nagrodę aktorską za rolę w spektaklu Henrietta Lacks w reżyserii Anny Smolar na 57. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych oraz nagrodę zespołową jury społecznego dla aktorek za role w spektaklu Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy w reż. Wiktora Rubina na 57. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Nowy, ul. Madalińskiego 10/16

godz. 19:00

Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

godz. 11:00

Warszawa: Teatr Nowy, ul. Madalińskiego 10/16

godz. 16:00

Warszawa: Teatr Nowy, ul. Madalińskiego 10/16

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close