Warszawa/otwarcie nowego Ośrodka Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „Where should we go?” – premiera

Zdjęcie: Warszawa/otwarcie nowego Ośrodka Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „Where should we go?” – premiera

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Scena Współczesna i Teatr Tańca Zawirowania zapraszają na otwarcie nowej siedziby – Ośrodka Tańca, Teatru i Edukacji Zawirowania. Ośrodek Zawirowania ma być przestrzenią do współpracy i wspierania działań z obszaru tańca i teatru. Będzie to miejsce spotkań, wymiany poglądów, dyskusji o teatrze i tańcu, towarzyszącym organizowanym przez zespoły wydarzeniom, o skali warszawskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Równie ważną częścią działań będzie edukacja – udział publiczności w wydarzeniach realizowanych na Scenie przy Belwederskiej, jej uczestnictwo w prowadzonych przez ośrodek zajęciach, warsztatach, wykładach, pokazach. Drugiego dnia obchodów otwarcia odbędzie się premiera spektaklu Where should we go? Teatru Tańca Zawirowania w choreografii grupowej.

Dokąd mamy pójść? To ważne pytanie może być skierowane obecnie do większych społeczności, mniejszych grup ludzkich i poszczególnych jednostek. Wolność wyboru i wyrażania indywidualnego napotyka na opór, kiedy trzeba się dogadać i podjąć wspólną decyzję. Jaki rodzaj tańca chce się tworzyć, dla jakiego odbiorcy, w jaki sposób chce się mówić o swoich przemyśleniach, odczuciach i emocjach?

Choreografia: zbiorowa

Obsada: Elwira Piorun, Karolina Kroczak, Bartek Figurski, Szymon Osiński

Teatr Tańca Zawirowania powstał w 2004 roku pod auspicjami Fundacji Scena Współczesna. Założycielem oraz dyrektorem Teatru Tańca Zawirowania jest Włodzimierz Kaczkowski. Obecnie trzon Teatru Tańca tworzą: Elwira Piorun, Karolina Kroczak, Bartosz Figurski oraz Szymon Osiński. Niemalże od początku swojego istnienia Teatr Tańca Zawirowania nie tylko czynnie uczestniczy w procesach kulturotwórczych kraju, ale występuje ze swoimi spektaklami na festiwalach całego świata.

Bilety dostępne w Akademii Teatru Zawirowania na Wspólnej 61.

Rezerwacje: ttzawirowania@gmail.com.
Cena: 20 zł.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Ośrodek Tańca, Teatru i Edukacji Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close