Warszawa: Paweł Sakowicz „Bernhard”

Zdjęcie: Warszawa: Paweł Sakowicz „Bernhard”

Fot. Roman Sejkot.

Wersja do druku

Udostępnij

Mój stosunek do Thomasa Bernharda nie jest jednoznaczny, mówię to ja, bo łatwo sięprzyznaje, że Bernhard jest zarezerwowany dla teatru, ale gdy idzie o muzykalność języka, może być inaczej, muzykalność i rytm Bernharda, mówię to ja, przez tę muzykalność i rytm od dłuższego czasu myślę o ruchu, który, można powiedzieć, podąża za muzykalnością języka, ruch, o którym myślę, wyraża mój stosunek do Bernharda, albo zupełnie inaczej, mówię ja, mój stosunek do Bernharda nie jest aż tak jednoznaczny.

 

Wstęp wolny. Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: bilety@instytut-teatralny.pl22 501 70 02

Choreografia i taniec: Paweł Sakowicz

Kostium: Rafał Zajko

Grafika: Agnieszka Diesing

Konsultacja dramaturgiczna: Natalia Sakowicz

Współpraca: Instytut Muzyki i Tańca, Uferstudios Berlin, Mica Moca Project Berlin

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN mini (miniaturka)

Paweł Sakowicz jest niezależnym tancerzem i choreografem. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich w London Contemporary Dance School w zakresie performensu i choreografii. Współpracował m.in. z Sashą Roubicek, Jeannie Steele, Paolo Mangiola, Claire Cunningham, Karelem Vankiem, Marią Stokłosą, Ramoną Nagabczyńską. W choreografii najbardziej interesują go zagadnienia roli publiczności w performensie oraz improwizacja. Często współpracuje z artystami i kuratorami w Londynie, Warszawie i Berlinie. Paweł okazjonalnie uczy w Białymstoku (Akademia Teatralna) i Warszawie. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu rezydencyjnego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close