Warszawa/Performance Day: Marta Ziółek i Florentina Holzinger „Stick”

Zdjęcie: Warszawa/Performance Day: Marta Ziółek i Florentina Holzinger „Stick”

Fot. Szuga Szu

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na kolejną prezentację z cyklu PERFORMANCE DAY. Tym razem wystąpią Marta Ziółek i Florentina Holzinger z performansem Stick. STICK jest choreograficznym kontraktem pomiędzy dwoma performerkami, kontraktem w którym zwykły przedmiot taki jak „patyk” (ang. stick) funkcjonuje jako narzędzie transformacji i manipulacji. Dwie performerki badają i wzajemnie tresują na sobie pozycje, gesty, zachowania przynależące do dominacji i poddania. Czy możliwe jest zawłaszczenie i rekonfiguracja tych zachowań ? Co byłoby tu gestem zawłaszczenia? Kto miałby manipulować kim?

WSTĘP WOLNY.

Marta Ziółek (ur. 1986) zanim rozpoczęła studia na wydziale choreografii w School for New Dance Development w Amsterdamie, studiowała na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również Vorausbildung – intensywny program tańca w Tanz Fabrik w Berlinie. Dotychczas brała udział w warsztatach, projektach oraz współpracowała z takimi choreografami i teoretykami jak Bojana Cvejic, DD Dorvillier, Deborah Hay, Maria La Ribot, Benoit Lachambre, Xavier Le Roy, Meg Stuart. W 2011 była stypendystką prestiżowego stypendium Dance Web na ImpulsTanzFestival w Wiedniu. W 2012 uczestniczyła w platformie Europe in Motion przeznaczonej dla młodych, wschodzących choreografów. Swoje prace wystawiała na międzynarodowych festiwalach. Występowała m.in. na Something Raw Festival w Amsterdamie, Spring Dance w Ultrechcie, w teatrze Volksbuhne w Berlinie oraz w Joyce Soho w Nowym Jorku. martaziolek.wordpress.com

Florentina Holzinger ukończyła architekturę w Wiedniu. Tam też tańczyła i pracowała z belgijskim Theater Company Kopergieterey. Następnie przeniosła się do Amsterdamu, gdzie obecnie studiuje choreografię w School for New Dance Development (SNDO). Lekcje kompozycji, choreografii oraz tańca pobierała u takich tancerzy i pedagogów jak: Deborah Hay, Robert Steijn, La Ribot, Benoit Lachambre. W 2008 i 2010 otrzymała prestiżowe stypendium Dance Web na ImpulsTanz Festiwal w Wiedniu. Jak tancerka i performerka pracowała z takimi twórcami jak: Deborah Hay, Rob List, Ann Liv Young, Jeremy Wade i Benoit Lachambre. Swoje prace prezentuje w Holandii, Belgii, Niemczech, Austrii i Nowym Jorku. Otrzymała rezydencję artystyczną na Workspace Brussels, Frascati Amsterdam czy IMPACT Zollverein. Obecnie jest w trakcie europejskiego tournée ze swoją pracą dyplomowa Kein Applaus fuer Scheissefloholzinger.wordpress.com


PERFORMANCE DAY
jest nowym długoterminowym projektem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, którego celem jest prezentacja i promocja artystów działających na polu sztuki performans. Od stycznia 2014 w trzeci wtorek miesiąca w przestrzeniach Zamku Ujazdowskiego lub jego okolic można zobaczyć performanse w wykonaniu polskich lub zagranicznych artystów. PERFORMANCE DAY razem z dwoma innymi cyklicznymi projektami – Bank Pekao PROJECT ROOM oraz VIDEO ROOM – czyni wtorkowe spotkania w CSW stałym punktem programu dla wszystkich zainteresowanych współczesną sztuką.

Kuratorka: Paulina Kowalczyk

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close