Warszawa/Piknik z Książką: Fundacja Sztuka Ciała „UBU”

Zdjęcie: Warszawa/Piknik z Książką: Fundacja Sztuka Ciała „UBU”

Projekt plakatu: Grzegorz Laszuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Pikniku z Książką, 15 czerwca (sobota) o godzinie 16.00,  przy Bibliotece Publicznej w Parku Kombatantów, zostanie zaprezentowany spektakl pt. UBU. Wezmą w nim udział performerzy z Fundacji Sztuka Ciała oraz mieszkańcy Dzielnicy Włochy, którzy uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do przedstawienia. W ramach przygotowanego przez Fundację projektu animacji dla Dzielnicy Włochy odbyło się już 6 h zajęć z pantomimy i ruchu, 1,5 h zajęć wokalnych oraz 3h żonglerki. Wzięli w nich udział uczniowie Gimnazjum nr 112 na ul. Solipskiej oraz grupa dorosłych na co dzień biorących udział w zajęciach Domu Kultury Włochy.

Spektakl przedstawia świat ludzkich pragnień za pomocą symbolicznego, czasem abstrakcyjnego działania, opowiedzianego pantomimą z elementami śpiewu i żonglerki. Inspiracją do powstania spektaklu był film Piotra Szulkina Ubu Król na podstawie sztuki Alfreda Jarry’ego. Premiera odbyła się 20 września na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu MIMEFEST w Poličce (Czechy). Występują: Adam Gąsecki, Ewelina Grzechnik, Mateusz Kownacki, Aleksandra Markowska, Katarzyna Markowska i Joanna Płóciennik.

Projekt został dofinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnica Włochy.

Joanna Płóciennik, Fundacja Sztuka Ciała, www.sztukaciala.pl

http://www.ud-wlochy.waw.pl/page/25,aktualnosci.html?id=1064

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close