Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Antonijevic, Gruca, Prowaliński, Wdowik, Ziółek „Nazwij to przyjemnie”

Zdjęcie: Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Antonijevic, Gruca, Prowaliński, Wdowik, Ziółek „Nazwij to przyjemnie”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się pokaz performansu Nazwij to przyjemnie. Performans porusza kwestię możliwości, oczekiwań i zahamowań związanych z wyrażaniem nieprzyjemnych bądź „negatywnych” emocji. Jest próbą wykazania, że „negatywne” emocje nie są czymś patologicznym, ale pożytecznym mechanizmem pozwalającym nam zrozumieć, czym jest funkcjonowanie w społeczeństwie, które usiłuje pomniejszyć, a nawet zniszczyć ich transformacyjny potencjał. Co i komu wolno pokazać i kto o tym decyduje? Co dzieje się z ciałem, gdy staje się ono „nosicielem” gniewu? To performans na drzewo, kilka przedmiotów i jednego tancerza – to w nich kumulują się uczucia, namiętności, smutek i wciekłość.

Wstęp wolny.

tekst: Tamara Antonijevic
kostiumy: Michał Gruca
oprawa wizualna: Aleksandr Prowaliński
koncept i realizacja: Gosia Wdowik
wykonanie: Marta Ziółek

Program „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy:

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Marta Ziółek

Marta Ziółek

  • choreografka
  • performerka

Marta Ziółek jest choreografką, performerką, reżyserką, pedgagożką, kołczynią. Zanim rozpoczęła studia na wydziale choreografii w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie, studiowała na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close