Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Karol Tymiński „Rytuał # 9”

Zdjęcie: Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Karol Tymiński „Rytuał # 9”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się performance Karola Tymińskiego Rytuał # 9. Karol Tymiński w swojej brutalistycznej praktyce tworzenia ruchu przedstawia performera nie jako w pełni ukształtowaną jednostkę ludzką, lecz jako fizyczną materię. Zaprzęgnięte do pracy, przekraczające granice ciało jest nieustająco badane, testowane stając się polem do poszukiwań Człowieka poza kulturowo wytworzonymi ramami. W Rytuale # 9 Tymiński spotyka się z Zachętą. Pozornie solowy taniec jest duetem w którym ciało, doświadczające i doświadczane, nie jest uznana za jedynie to, które jest z kości i krwi.

Wstęp wolny!

Karol Tyminski jest choreografem i performerem; rezyduje w Berlinie. Jest współzałożycielem kolektywu Centrum w Ruchu, absolwentem Warszawskiej Szkoły Baletowej i Performing Arts Research and Training Studios (P.A.R.T.S.) w Belgii. Tymiński w swoich pracach skupia się na tworzeniu ruchu, który umożliwia penetrację fizyczności performera, jednocześnie sięgając jego emocjonalnej sfery. Ten niemalże rytualny taniec jest aktem poszukiwania doświadczeń, które wymykają się codzienności, kwestionuje kulturowo ukształtowane Ja, jest buntem przeciwko narzuconym schematom. Obecne badania artysty skupiają się wokół inter-materialnej erotyki jako narzędzia redefinicji relacji człowieka do świata „rzeczy”.

Prace Tymińskiego są prezentowane w Polsce ja i na wielu międzynarodowych scenach, takich jak American Realness (NYC), Esplenade Theatre (Singapur), Reykjavik Dance Festival, Impuls Tanz (Wiedeń), La Maison de la culture d’Amiens (Francja) czy Sophiensaele (Berlin). Od 2013 jest on wspierany przez Advancing Performing Arts Project (APAP).

Program „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close