Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Renata Piotrowska-Auffret „Bez tytułu”

Zdjęcie: Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Renata Piotrowska-Auffret „Bez tytułu”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się pokaz praktyk performatywnych z udziałem uczestników warsztatu i publiczności. Proponowane przez artystkę Renatę Piotrowska-Auffret działania dotyczą miejsca biblioteki Zachęty oraz książek jako potencjalnych materiałów choreograficznych i performatywnych.

Pokazy stanowić będą wynik pracy warsztatowej z grupą uczestników w przestrzeni biblioteki Zachęty.

Biblioteka Zachęty to ostoja ciszy, kopalnia wiedzy teoretycznej i porządek. Czy jest możliwe zaburzenie tego porządku i podążanie za przypadkiem, wyobraźnią, doświadczeniem? Czy możliwa jest sytuacja, której bohaterami są nie tylko ludzkie ciała, ale książki i samo miejsce?

Pokazy praktyk performatywnych są otwarte dla wszystkich (liczba osób na pokazie jest ograniczona – maksymalnie 7 osób).

Obowiązują zapisyzacheta.art.pl/pl/kalendarz/renata-piotrowska-bez-tytulu

Renata Piotrowska-Auffret – choreografka i performerka; w swoich pracach wykorzystuje narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatywnych, dramaturgii i teatru. Piotrowska zestawia choreografię z myśleniem konceptualnym. Jednym z jej zainteresowań artystycznych jest relacja między tekstem i ruchem, słowem i ciałem oraz ciałem i obiektem.

Pokazy odbędą się o godzinie 20.00, 21.00 i 22.00.

Program „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close