Warszawa/Polska Sieć Tańca 2020/21: Lubelski Teatr Tańca „If/Then”

Zdjęcie: Warszawa/Polska Sieć Tańca 2020/21: Lubelski Teatr Tańca „If/Then”

Lubelski Teatr Tańca "If/Then", fot. Maciej Rukasz

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się pokaz spektaklu If/Then Lubelskiego Teatru Tańca w choreografii Joe Altera oraz tancerzy.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl oparty jest na założeniu, że wszystkie istniejące rzeczy i zjawiska pozostają ze sobą we wzajemnej relacji. Dzięki temu zachowują stan uważności, będąc w gotowości do działania względem powstających zależności. Tancerze występujący w If/Then wiedzą, co nastąpi w spektaklu, jednak poszczególne elementy tej układanki pozostają dla nich do odkrycia w trakcie jego trwania. Aby dokonać tego odkrycia, tancerze muszą stale zadawać sobie pytanie: jak to, co się wydarza wpływa na mnie oraz jak ja wpływam na to co się wydarza?. Od ich uważności uzależnione jest to, co zobaczy widz (oraz to, czego nie zobaczy). Ten spektakl jest próbą wytworzenia uważności w sytuacji niepewności. Ten spektakl to gra, w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady, nie mogąc być pewnymi rezultatu. Mam nadzieję, że tancerze …ucieleśniają wartość jaką jest brak rywalizacji. Nie dlatego, że nie potrafią rywalizować, ale dlatego, że rozumieją, czym jest istota gry (fragment z Tao Te Ching Stephena Mitchella).

Pomysł i reżyseria: Joseph W. Alter
Choreografia: Joe Alter we współpracy z tancerzami
Wykonanie: Ryszard Kalinowski, Daniela Komędera-Miśkiewicz, Mikołaj Karczewski, Beata Mysiak, Anna Żak (w procesie tworzenia udział wziął Wojciech Kaproń)
Muzyka: Aleksander Kościów
Produkcja i realizacja dźwięku: Igor Szulc
Projekt oświetlenia: Craig Wolf
Światła: Grzegorz Polak
Produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski / Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca
Wsparcie produkcyjne: San Diego State University
Premiera: 12 listopada 2019
Czas trwania: 50 min

Lubelski Teatr Tańca „If/Then”. Fot. Piotr Jaruga

Lubelski Teatr Tańca „If/Then”. Fot. Maciej Rukasz

***

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Aktualny sezon Sieci, z uwagi na pandemię, został rozciągnięty na dwa lata. PST 2020/21 tworzy 14 Partnerów, prezentujących 11 spektakli tanecznych z udziałem niemal 100 artystów. Wszystkie sieciowe pokazy, które ze względu na zamknięcie teatrów dla publiczności lub skutki COVID-19 nie mogły się odbyć w 2020 roku, zostały przeniesione na rok 2021, do końca którego planowych jest ponad 50 pokazów w całym kraju, z poszanowaniem obostrzeń i aktualnych wytycznych. Więcej: www.pst.info.pl

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Polska Sieć Tańca 2020/21

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close