Ludzie tańca

Anna Kalita

  • menadżer kultury
Zdjęcie: Anna  Kalita

Anna Klaita. Fot. archiwum prywatne.

Anna Kalita – menadżer Lubelskiego Teatru Tańca, specjalista ds. marketingu i PR. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, kierunku kulturoznawstwo. Obroniła licencjat z krytyki i animacji sztuki (2005), następnie ukończyła studia magisterskie w zakresie krytyki i promocji sztuk plastycznych (2007).

Wersja do druku

Udostępnij

W latach 2005–2007 współpracowała z Agencją Reklamową Cumulus w Lublinie. Następnie odbyła staż w Centrum Kultury w Lublinie, pracując dla Lubelskiego Teatru Tańca (2007–2008). Od listopada 2008 jest pracownikiem Centrum Kultury w Lublinie i menadżerem LTT. Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca oraz Forum Tańca Współczesnego i Międzynarodowego Dnia Tańca.

Ma za sobą również praktyki w Muzeum − Zamku w Łańcucie (2005, 2007) oraz staż zagraniczny na stanowisku obsługa klienta w firmie PlayCade (Atlantic City, Stany Zjednoczone).

Była uczestniczką programu Inkubator Animacji Kultury (2011) oraz Administracja Zarządzanie i Animacja Międzynarodowych Projektów Artystycznych (2011). Pełni funkcję koordynatora ds. kontaktów zagranicznych przy festiwalu i innych wydarzeniach, tj. Międzynarodowe Forum Tańca Współczesnego – 14. edycji, Międzynarodowy Dzień Tańca, „Tour d’Europe des Choregraphes” Projekt Leonardo da Vinci 2009–2011 oraz wymiana rezydencyjna artystów z Luxemburga „PROJECT 2/3” w latach 2019–2021. Od 2012 roku reprezentuje Lubelski Teatr Tańca na międzynarodowej sieci Aerowaves jako „Presenting Partners”. Przy festiwalu pracuje od 2007 roku. W roku 2014 w zespole organizacyjnym Polskiej Platformy Tańca. Od roku 2017 jest lokalnym koordynatorem Polskiej Sieci Tańca. Od roku 2019 jest jednym z koordynatorów lubelskiego programu Przestrzenie Sztuki Taniec.

W roku 2017 odznaczona medalem Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka za upowszechnienie kultury w Lublinie i regionie.

Anna Klaita. Fot. archiwum prywatne.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close