Gdańsk / 15. Gdański Festiwal Tańca: Lubelski Teatr Tańca „Love-Matter” – chor. Elisabetta Consonni

Zdjęcie: Gdańsk / 15. Gdański Festiwal Tańca: Lubelski Teatr Tańca „Love-Matter” – chor. Elisabetta Consonni

Lubelski Teatr Tańca „Love-Matter” – chor. Elisabetta Consonni. Fotografia: Piotr Jaruga

Klub ŻAK w Gdańsku zaprasza na spektakl Lubelskiego Teatru Tańca Love-Matter w choreografii Elisabetty Consonni z udziałem Beaty Mysiak i Mikołaja Karczewskiego.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Widzisz, tam, pomiędzy? Tak. Nazywamy to pustką. Spójrz, posłuchaj – „słuchanie niczego wydawałoby się wymaga wyjątkowej uwagi na każdy subtelny szczegół” (Karen Barad).

Co tam jest? Nieskończona ilość możliwości i rzeczywistości łączących się w tym „spotkaniu w połowie drogi”. Tam, w połowie drogi, nie chodzi już o nas, ale o niekończącą się dynamikę między nami. Karen Barad nazywa to „intra-akcją”.

Czym jest „intra-akcja”? To działanie, w którym sama relacja jest o wiele ważniejsza od ciebie czy ode mnie. To znaczy w ramach „intra-akcji” obie osoby są odpowiedzialne za siebie nawzajem. Są w stanie zareagować. Muszą stale reagować i słuchać, reagować i słuchać. Słuchaj i reaguj.

Zachodzi zgodność. Czasami. Jak magia. Ale właśnie wtedy, gdy jesteśmy w relacji, w której porzucamy indywidualne chęci i pragnienia.

Jak mogę przestać chcieć i pragnąć? Nie wiem. Staraj się zachowywać jak materia. Postrzegaj siebie jako materię. Jakie jest przeznaczenie materii? Miłość.

 

Realizatorzy:

Choreografia i koncepcja: Elisabetta Consonni
Taniec: Mikołaj Karczewski, Beata Mysiak
Światła: Grzegorz Polak
Wsparcie dramaturgiczne: Konrad Kurowski
Oryginalna kompozycja muzyczna: Maurizio Rinaldi
Produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski

Premiera: 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

***

Biogram autorki choreografii: 

Elisabetta Consonni choreografuje wszystko: istoty ludzkie i nie-ludzkie, ruchome i nie-ruchome obiekty, mapy, szczeliny oraz tymczasowe grupy społeczne w przestrzeni publicznej. Ukończyła University of Bologna I London Contemporary Dance School. Pogłębiała swoje artystyczne poszukiwania mieszkając i pracując w Holandii (2004–2009) oraz w Polsce (2013–2015). Mieszka i tworzy w Mediolanie.

Współpracowała z następującymi instytucjami przy swoich dotychczasowych projektach: Teatro Grande di Brescia (IT), Centro Nazionale della Danza Virgilio Sieni (IT), Ariella Vidach AiEP (IT), Konfrontacje Teatralne (PL), Biennale Danza Venice (IT), Orlando Festival (IT), Pergine Festival (IT), Lavanderia a Vapore (IT) oraz prezentowała swoje spektakle na festiwalach: Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie (PL), Biennale Danza di Venezia (IT), Cantieri Culturali Isolotto (IT), Zona K (IT), Indisciplinarte Terni (IT), Fog Festival (IT), Danae Festival (IT), Le Alleanze dei Corpi (IT) Farout (IT), Camposud 2021 (IT), Festival Periferico (IT).

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: ul. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close