Warszawa/Projekt „Poruszenie”: „Czas na latanie” – warsztaty z Mirvą Mäkinen

Zdjęcie: Warszawa/Projekt „Poruszenie”: „Czas na latanie” – warsztaty z  Mirvą Mäkinen

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt edukacji kulturalnej Poruszenie to cykl weekendowych warsztatów tanecznych opartych na  kontakt improwizacji (Contact Improvisation, CI), realizowany przez Fundację Artystyczną PERFORM dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy.

Główną ideą Poruszenia jest stworzenie możliwości wspólnych doświadczeń i działań tanecznych dla osób regularnie zajmujących się tańcem oraz dla osób mających utrudniony dostęp do tej sfery (m.in. osoby niewidzące i słabowidzące,
niesłyszące i słabosłyszące, o odmiennych możliwościach ruchowych, imigranci, młodzież i dorośli z tzw. trudnych środowisk). Do współpracy zaproszeni zostali cenieni polscy i zagraniczni artyści, doświadczeni w realizacji podobnych projektów.

Tym razem będzie to spotkanie osób tańczących z młodzieżą z tzw. trudnych środowisk.

O warsztacie:

Poszukuję nowych rozwiązań do zastosowania w kontakt improwizacji. Kocham latanie i uwielbiam, gdy udaje mi się sprawić, że mój umysł także szybuje. Interesuje mnie tworzenie żywego dialogu tanecznego poprzez dotyk, ruch, operowanie ciężarem ciała i równowagą podczas partnerowania. Ciekawi mnie, jakie elementy możemy wydobyć z tańca podczas koncentrowania się na danej chwili. Chciałabym położyć nacisk na technikę podnoszeń bez zbędnego wysiłku. Podczas tańca często wykorzystuję powietrze jako podporę dla mojego ciała. Zastanawiam się co robić, gdy w każdej chwili mam wiele możliwości poprowadzenia ruchu. Zadaję sobie pytanie, na ile jestem świadoma, gdy prowadzę lub naśladuję taniec, a na ile, gdy jestem bierna.  Podczas tych warsztatów omówimy rodzaje wyborów, jakich dokonujemy tańcząc  i praktykując  kontakt improwizację.


Mirva Mäkinen (Finlandia)

W 200 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Tańca w Akademii Teatralnej w Finlandii. Wcześniej uzyskała tytuł magistra wychowania fizycznego na Uniwersytecie Jyväskylä. W roku 2010 rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Teatralnej w Helsinkach. Od 2000 r. jest instruktorką tańca, choreografką i nauczycielką w szkole artystycznej Kallio Upper Secondary School of Performing Arts. Była instruktorką podczas kilku międzynarodowych festiwali improwizacji kontaktowej. Obecnie współpracuje ze stowarzyszeniem tanecznym Karttunen Kollektiv, grupą New Circus Company Circo Aereo oraz choreografem Joona’em Halonenem. W tańcu interesuje ją poczucie płynności, praca nad ruchem, rytmem i różnymi metodami panowania nad własnym ciałem.

Dla młodzieży z tzw. trudnych środowisk udział w warsztacie jest bezpłatny. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie taneczne

 

Dla osób tańczących udział w warsztacie:

180 zł przy zgłoszeniu do 13.10.2013

200 zł przy zgłoszeniu od 14.10 do 17.10.2013

Termin i miejsce:
19– 20 października (sobota, niedziela)
godziny 10.00 – 17.30
Warszawa, Teatr Baza, ul. Podchorążych 39

Przy zgłoszeniu na większą ilość warsztatów w ramach projektu „Poruszenie” koszt uczestnictwa jest niższy, zależnie od wybranej opcji.

Liczba warsztatów     I termin/II termin
2 warsztaty                 280 zł/320zł
3 warsztaty                 400zł/450zł
4 warsztaty                 500zł/560zł
5 warsztatów              580zł/650zł
I termin: najpóźniej 10 dni prze pierwszym wybranym warsztatem
II termin: w ciągu 7 dni przed pierwszym wybranym warsztatem

Informacje i zgłoszenia:
info@perform.org.pl
+48 506 051 508
Olga Lidia Kozłowska
Koordynatorka Projektu „Poruszenie”

Więcej o projekcie:
http://poruszenie-projekt.blogspot.com/p/projekt-poruszenie.html

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Teatr Baza, ul. Podchorążych 39, w godz. 10.00-17.30.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close