Warszawa: Rafał Urbacki -„W Przechlapanem”

Zdjęcie: Warszawa: Rafał Urbacki -„W Przechlapanem”

W Przechlapanem

Wersja do druku

Udostępnij

Przechlapane to miejscowość, w której co roku odbywa się festyn dobroczynny. Jego kluczowym momentem jest występ osób o alternatywnej motoryce. Choreograf, który sam przez 11 lat poruszał się na wózku inwalidzkim, w bardzo osobistym, autoironicznym przedstawieniu, szuka odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania osób „niepełnosprawnych” w „zdrowym” społeczeństwie. Kto kształtuje ich obraz, sposób postrzegania? Do swojego projektu Rafał Urbacki zaprosił osoby niepełnosprawne, ochotników wybranych w trakcie warsztatów ruchowo-tanecznych. Spektakl jest afirmacją życia, życia osób o alternatywnej motoryce.

O spektaklu

W Przechlapanem – niewielkiej wiosce uchodźców mimo woli – co roku odbywa się dobroczynna impreza z udziałem jej mieszkańców. Jest to jedna z niewielu okazji by zobaczyć tę wyjątkową społeczność, pełną niezwyczajnych ludzi i aby wraz z nimi świętować rozkwit pąków nadziei w pierwsze dni wiosny.
W tym roku, podczas pełnego dobra i wzruszeń festynu, wystąpi starannie wyselekcjonowana grupa niesamowitych artystów. Zobaczycie tańczącą karlicę, śpiewaczkę z 90% niedosłuchem i finezyjną tancerkę z rozszczepem kręgosłupa. Poetka z jednym chromosomem więcej zaprezentuje swoje punkowe wiersze, a mrożące krew w żyłach hołubce wykona tancerka ludowa pozbawiona mazi stawowej. Do łez rozbawi Was stand-up comedy Błędnej Królewny – epatującej humorem epileptyczki ze szwankującym błędnikiem i stwardnieniem rozsianym.
Zapraszamy do Przechlapanego – tu na jeden dzień wszyscy stajemy się jedną rodziną!

Kto kształtuje obraz osób niepełnosprawnych?
Dlaczego tak często się go infantylizuje?
Gdzie leży granica poprawności politycznej?
Skąd bierze się zinternalizowane poczucie współczucia?
Czy wszyscy mogą być równi – nawet jeśli jeden stoi, a drugi siedzi na wózku?

Spektakl W Przechlapanem afirmuje  życie osób o alternatywnej motoryce, jest  przepełniony nadzieją i wiarą w wyższy plan związany z niesieniem krzyża, mimo przeciwności losu… Mimo wszystko.

Pomysł, reżyseria: Rafał Urbacki / występują: Ania Dzieduszycka, Magdalena Gałaj, Basia Lityńska, Maja Tur, Magdalena Olszewska, Aniela Presko, Agata Wąsik / muzyka: Piotr Olszewski / światło: Gustaw Trzciński / produkcja: Anna Galas – Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu PLACÓWKA NOWEGO TEATRU

bilety: 20, 30 PLN
rezerwacja: www.przechlapane.ezapisy.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, Warszawa

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close