Warszawa/Ruch w Instytucie 2019: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Borys i Weronika Pelczyńska – otwarte warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Ruch w Instytucie 2019: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Borys i Weronika Pelczyńska – otwarte warsztaty

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Czym jest taniec, choreografia, ruch? Czym jest świadomość ciała? Czy ciało może być narzędziem pracy, komunikacji? Czy można odkryć wspólny język ciała w grupie? Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na otwarte zajęcia wprowadzające w jesienną część warsztatów Ruch w Instytucie 2019  Spotkanie w ostatnią sobotę sierpnia poprowadzą choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Borys i Weronika Pelczyńska.

Wstęp wolny.

O projekcie:

Ruch w Instytucie to cykliczne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o współczesnej choreografii i tańcu w praktyce. Zajęcia skierowane są do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów, teoretyków oraz ludzi teatru, jak również amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie taneczne.

Spotkania mają charakter dwugodzinnych lekcji, podczas których spotykają się profesjonaliści i amatorzy, środowisko teatralne ze środowiskiem tanecznym. Wspólne działanie i wzajemna inspiracja sprzyjają wymianie doświadczeń i wypracowywaniu nowych modeli pracy w teatrze i tańcu. Organizatorzy zachęcają do regularnego uczestnictwa, ale istnieje możliwość udziału w pojedynczych zajęciach. Odbywają się one w poniedziałki, w godz. 9.00-11.00.

Warsztaty prowadzone są zarówno przez choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu, jak i przez zaproszonych do programu gości – co miesiąc inny twórca dzieli się swoimi metodami pracy.

Centrum w Ruchu:

Zrzeszenie niezależnych choreografów i performerów, powstałe w Warszawie z inicjatywy Fundacji Burdąg, stworzone i zarządzane przez artystów. To stałe miejsce pracy, jak również propozycja budowania nowych możliwości dla działań twórczych, które mają stymulować rozwój środowiska tańca, choreografii i sztuk performatywnych oraz zwiększać obecność tych dziedzin w życiu kulturalnym stolicy.

Harmonogram cyklu jesiennego:  

Oddech, zamknięte oczy, eksplozja: ćwiczeniachoreograficzneMarta Ziółek (w zastępstwie za Magdę Ptasznik)

9, 16, 23, 30 września 2019 roku

Hybrydowa technika wzmacniająca świadomość ciała, jego siłę, energię i uważność. Holistyczne spotkanie ze sobą i swoim ciałem oraz transowa praktyka taneczna. Praca z oddechem, głosem i emocjami – rusz się, reaguj, czuj i doświadczaj.

Materialność i wyobraźnia ciałaKarolina Kraczkowska

7, 14, 21, 28  października 2019 roku

Analityczna praca z fizycznością bazująca na doświadczeniu materialności ciała. Rola praktyki i obserwacji w znalezieniu porozumienia i nawiązania kontaktu. Poznawanie natury i charakteru intensywnej pracy fizycznej nad ciałem.

Re-definiowanie fizyczności przez praktykę byciaAleksandra Borys

4, 12, 18, 25  listopada 2019 roku

Anatomia i kinetyka ruchu, praktyka obserwacji i uważności w postrzeganiu ciała. Aktywne bycie, pogłębianie świadomości zmysłów w rozwoju fizyczności.

Dwutakt. Taniec jako gra zespołowaWeronika Pelczyńska

2, 9, 16  grudnia 2019 roku

Praca nad koordynacją, rytmem i swobodą ciała w ruchu. Rozwijanie umiejętności współdziałania z innymi w improwizacji i fizycznej manipulacji. Indywidualna obecność ciała w odniesieniu do działań innych osób.

Bilety:

pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60 roku życia – 15 zł)
karnet na miesiąc – 100 zł
karnet na cykl jesienny – 370 zł (320 zł w przedsprzedaży)

Bilety dostępne na stronie www.instytut-teatralny.pl oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym, liczba miejsc ograniczona.

Kontakt i informacje: ruch@instytut-teatralny.pl oraz na stronie organizatora

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close