Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/III: Warsztaty z Kayą Kołodziejczyk

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/III: Warsztaty z Kayą Kołodziejczyk

Fot. Mariusz Marciniak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach trzeciej odsłony Sceny Tańca Studio 2016 Kaya Kołodziejczyk poprowadzi warsztaty. Uczestnicy spotkań zapoznają się z zestawem ćwiczeń, które budują zrozumienie struktur, w jakich ciało może poruszać się w przestrzeni (poziomy, wysokości, głębokości).

Czas trwania: 120 minut (1 przerwa).

Koszt: 10 zł.

Zapisy do 8 kwietnia 2016 roku do 12.00: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl.

Prowadząca o treningu/rozgrzewce:

Głównym celem zajęć jest integracja wszystkich części ciała do funkcjonalnego ruchu. Częścią składową spotkań będzie między innymi obserwacja i praca nad pojęciem „grawitacji”. Zgłębimy tajniki organizacji ciała podczas poruszania się. Chcę, abyśmy rozbudzili świadomości naturalnych mechanizmów czy tez odruchów zamiast koncentrowaniu się na automatycznym wykonaniu lub „zgapianiu” estetyki odtwórczo-wykonawczej. Proszę przynieść ze sobą dodatkową koszule/bluzę z długim rękawem-która może ulec zniszczeniu. Zajęcia odbywają się na boso lub w stabilnych sportowych butach. 

O warsztacie:

Będziemy pracować wokół zadań i umiejętności związanych z równowagą pomiędzy impulsem wewnętrznym a informacją zewnętrzną. Będą to poszukiwania do stworzenia warunków, w których można zaakceptować oraz kształtować wszystkie możliwości i informacje, wspierane poprzez zaufanie do organizmu – naszego instrumentu ruchu. Nowe terytoria, to nie miejsce na komfortowe przyzwyczajenia czy zaprogramowane rozwiązania. Skosztujemy otwartości w ruchu i umyśle. Kolejna cześć zajęć składać się będzie z ćwiczeń wykorzystujących opozycje ruchowe, które rozbudowują wyobraźnię neuronalną ciała. Uczestnicy zostaną zachęceni do zgłębiania i podjęcia próby przełamania barier estetycznych ruchu, koordynacji ciała, izolacji i  koncentracji.

Kaya Kołodziejczyk – tancerka, choreografka działająca na scenie międzynarodowej realizująca spektakle autorskie. Jej prace choreograficzne pokazywane były w Belgii, Francji, Niemczech, Holandii i Polsce. W latach 2004-2009 była tancerką renomowanego zespołu Rosas. Tańczyła w spektaklach stworzonych przez uznanych choreografów takich jak: Anna Teresa de Keersmaeker, Trisha Brown, William Forsythe, Thomas Hauert, Mette Ingvartsen, David Wampach. Współpracowała z artystami z różnych dziedzin sztuki: Kris Verdonck, David Wampach, Iwona Pasińska, Aleksandra Wasilkowska, Mariusz Treliński, Marcin Wrona czy Szymon Rogiński. W latach 2007-2013  Kołodziejczyk realizowała projekty z niezależnym kolektywem artystycznym U/LOI Universal Law of Impermanence. Spektakle odbywały się głównie w przestrzeniach nieteatralnych – miejskich, postindustrialnych, galeryjnych – m. in. :PK: (Festiwal Dialog 4 Kultur w Łodzi, 2009) , Brith out (premiera w ramach Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji Rozdroże w Warszawie,  2008) czy Off Żak Projekt (Gdański Festiwal Tańca, 2010). Wśród jej autorskich realizacji choreograficznych znajdują się One for Francesca, My Favourite Superhero, Audycja IV, muz. A. Krzanowskiego, Oh, Noh oraz EXKURS, muz. S. Brzóski, Opera Harnasie na podstawie Krzesanego W. Kilara i Harnasi K. Szymanowskiego, Aria di Prefiche muz. W. Lutosławskiego oraz SOL, muz. D. Radtke. Od roku 2011 jest artystką związaną z europejskim networkiem dla twórców sztuk performatywnych APAP (advancing performing arts project). Artystka jest stypendystką Fundacji Rudolfa Nurejewa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, DanceWEB 2004, Młoda Polska 2011.

Równolegle z działalnością artystyczną Kołodziejczyk pracuje jako wykładowca tańca współczesnego i teorii ruchu scenicznego współpracując z Uniwersytetami we Frankfurcie nad Menem i Giessen (Niemcy), P.A.R.T.S. oraz La Rafinerie (Belgia), San Diego State University (USA). Jest gościnnym pedagogiem w teatrach Staat Theatre Kassel, Thetre St. Gallen, Ballet National de Marseille czy Polskim Teatrze Tańca.

***

Scena Tańca Studio

Bilety:

przedsprzedaż do 31 marca:
15 zł – jeden spektakl
25 zł – karnet całodniowy (2 spektakle)
35 zł – karnet całodniowy (więcej niż 2 spektakle)

5 zł – pokazy filmowe / jeden dzień

ceny regularne od 1 kwietnia:
20 zł – jeden bilet
35 zł – karnet całodniowy (2 spektakle)
45 zł – karnet całodniowy (więcej niż 2 spektakle)

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

programatorka: Jadwiga Majewska

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawa

Logo Teatr Studio (miniaturka)     IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)     Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close