Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/VIII: Sopocki Teatr Tańca „Jak uprawiać, żeby wyszło” (Kalina Porazińska) i „Powiększenie – Zoom Out” – chor. Joanna Czajkowska

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/VIII: Sopocki Teatr Tańca „Jak uprawiać, żeby wyszło” (Kalina Porazińska) i „Powiększenie – Zoom Out” – chor. Joanna Czajkowska

Powiększenie - Zoom Out Fot. Zbyszek Szreder

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2016 zostaną pokazane spektakle Sopockiego Teatru Tańca: Jak uprawiać, żeby wyszło i Powiększenie – Zoom Out.

Jak uprawiać, żeby wyszło

Jak uprawiać, żeby wyszło to próba zmierzenia się z procesem twórczym. Punktem wyjścia każdego działania jest wytyczenie celu i determinacja w jego osiągnięciu, (tak przynajmniej twierdzą podręczniki). Choć samo życie zazwyczaj to weryfikuje. Cokolwiek robisz, czymkolwiek się zajmujesz, pokonujesz drogę. Poczucie chwilowej satysfakcji czy nawet spełnienia, może przyjść na każdym etapie działania, bez względu na to, jak odległy jest wyznaczony cel.

Choreografia, reżyseria koncepcja plastyczna: Joanna Czajkowska

Wykonanie i choreografia: Kalina Porazińska

muzyka: Sebastian Bednarek, reżyseria oświetlenia: Artur Aponowicz, kostium: Łucja Porazińska, Wioletta Blach, zdjęcia promocyjne i projekt plakatu: Michał Redlin, głos i tłumaczenie: Martyna Ziemniewicz

Premiera: 5 marca 2016

Czas trwania: 20 minut

Powiększenie – Zoom Out

Powiększenie – Zoom Out to spektakl solowy, którego najważniejszym motywem jest sam proces życia i poznanie samego siebie jako jednostki. Według egzystencjalistów, człowiek ze swą świadomością, będąc w istocie nicością – czyli zaprzeczeniem „cości” (rzeczy niezmiennej), pragnie być „efektywnie zaangażowany w świat przyszły”. Na tym polega wolność. Wolność też jest nicością, a doświadczamy jej, gdy stajemy się świadomi, czym nie jesteśmy, i gdy dzięki temu możemy wybrać, czym będziemy w przyszłości. Ponieważ nasza wolność jest nicością, nie dokonujemy wyborów na podstawie rzeczy, są one wyborami wartości i znaczeń. Aby wykonać jakąś czynność, musimy wycofać się z naszego uczestnictwa w świecie, by zastanowić się, co nie istnieje – tę pustkę właśnie wypełnić możemy działaniem. Sartre uważa, że wybór działania jest wyborem nas samych, nie istnienia. Trzeba istnieć, żeby wybierać. Wybieramy natomiast swoją esencję – konkretny sposób przyszłego istnienia. Świadomość wolności może także przynieść smutek i udrękę, bo jeśli wszystko jest możliwe, możliwe także jest to, czego nie chcemy, lub czego się boimy. Jednak, owa wolność może być także źródłem radości i siły, jak twierdził Sartre, nie ma bardziej optymistycznej doktryny, niż ta, która mówi, że przeznaczenie człowieka powierzono jemu samemu. Tylko… trzeba do tego dorosnąć.

Koncept, choreografia i wykonanie: Joanna Czajkowska

Muzyka: Karolina Rec, Rafał Dętkoś

Fotografie do wizualizacji: Szymon Rogiński

Wizualizacje: Joanna Czajkowska

Film: Michał Popczyk

Scenografia: Dominik Rudasz

Makijaż: Agnieszka Wolska

Kostium: Joanna Czajkowska

Światła: Bartosz Cybowski/Artur Aponowicz

Premiera: 2009 Sopocka Scena Off de BICZ

Przewidywany czas: około 45 minut

Produkcja: Sopocka Scena Off de BICZ

***

Program

Scena Tańca Studio

 Pierwszy etap sprzedaży (do 24 sierpnia)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 25 zł  / 35* zł — karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 25 sierpnia)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / 45* zł — karnet całodniowy

*od 3 spektakli 

Warsztaty:
20 zł / osoba
Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać drogą mailową na adres: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl do 31 sierpnia do godz. 12.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Logo Teatr Studio (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, Pl. Defilad 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close