Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Teatr Tańca Zawirowania „Ha-E The Absence of Yes” – chor. Ido Tadmor

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Teatr Tańca Zawirowania „Ha-E The Absence of Yes” – chor. Ido Tadmor

Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2017 Teatr Tańca Zawirowania pokaże spektakl Ha-E The Absence of Yes w choreografii izraelskiego choreografa Ido Tadmora.

O spektaklu 

Wszystko jest inne, ale nic nie jest inne. Wszystkie wojny są takie same, ale żadna wojna nie jest taka sama. Wszystkie wojny są wywołane przez strach, ale żadna wojna nie uwalnia od strachu. Wszyscy żołnierze i wszystkie wdowy są tacy sami, ale każdy żołnierz i każda wdowa są inni.

Powyższe motto przyświecało powstawaniu spektaklu. Sytuacja wojny, o której opowiada, niestety staje się coraz bardziej aktualna i wpływa na nasze życie. Przedstawienie jest rozpięte między dramatem bezpośrednich uczestników a obojętnością pozostałych, między walką na śmierć i życie a rytuałami codziennego dnia. Próbuje wykreować utopię zgody, bo może tylko utopia, wykreowana w teatrze, jest w stanie uratować nasz świat od narastającej agresji.

Projekt Ha-E The Absence of Yes powstał we współpracy polsko-izraelskiej i jego pierwsza, przedpremierowa wersja pokazywana była na Festiwalu Zawirowania w Warszawie w czerwcu 2015.

premiera: 1 grudnia 2015, Jerusalem International Dance Week w teatrze Gerard Bechar w Jerozolimie

choreografia: Ido Tadmor

obsada: Ofra Idel, Elwira Piorun, Szymon Osiński, Ido Tadmor

muzyka: collage

Ofra Idel jest magistrem wydziału tańca i pedagogiki uniwersytetu Rubin Dance and Music Academy w Jerozolimie. Współpracowała z takimi zespołami,  jak Kolben D.C oraz the Tami D.C/Nimrod Freed, z którymi występowała w USA, Indiach, Chinach, Senegalu, Japonii, Chile oraz w wielu europejskich krajach. W 2005 roku została zaproszona przez Alexandria Performing Arts Association do stworzenia spektaklu dla BosmaDance Company, Washington D.C. Idel jest dyrektorką Machol Shalem Dance House w Jerozolimie.

Elwira Piorun – tancerka, pedagog, choreografka. Absolwentka warszawskiej szkoły baletowej i pedagogiki tańca na Akademii Muzycznej im. Fryderyka w Warszawie (obecnie: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Solistka Teatru Wielkiego − Opery Narodowej w Warszawie. W 2005 roku wraz z Włodzimierzem Kaczkowski założyła Teatr Tańca Zawirowania. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Teatru Tańca Zawirowania i współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania.

Szymon Osiński – tancerz i choreograf. Naukę tańca rozpoczął w Zespole Tańca Współczesnego „Busters” w Łodzi. Od początku istnienia Teatru Tańca Zawirowania należy do zespołu – jest tancerzem i współautorem choreografii. Jest również pedagogiem tańca – instruktorem warsztatów w technikach: jazz, modern jazz, modern jazz underground.

Ido Tadmor – tancerz i choreograf z Izraela, członek grup tanecznych Bat Dor Dance Company i Batsheva Dance Company. Od 1995 roku jest liderem własnej grupy tanecznej. Był szefem Narodowego Baletu Izraela. Przez wiele lat pracował jako instruktor tańca. W ostatnich latach Tadmor stał się jednym z ambasadorów tańca współczesnego w izraelskiej masowej kulturze, z udziałem filmów i programów telewizyjnych (m.in. był głównym jurorem programu Nolad lirkod, izraelskiego odpowiednika You Can Dance). W 2011 roku za swoje osiągnięcia Tadmor otrzymał prestiżową nagrodę Landau Prize.

Spektakl zrealizowany we współpracy  Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2015

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY:

20 zł – spektakle w Teatrze Studio 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

logo ambasady Izraela (miniaturka)logo Zawirowania (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Studio, Duża Scena, pl. Defilad 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close