Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/I: Kielecki Teatr Tańca „Alicja w Krainie Czarów”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/I: Kielecki Teatr Tańca „Alicja w Krainie Czarów”

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach I odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Kielecki Teatr Tańca pokaże spektakl Alicja w Krainie Czarów w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Przedstawienie łączy tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np. Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też – stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona będzie również poprzez warstwę plastyczną obrazu – ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. Spektakl realizowany jest w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca – poczynając od stepowania, poprzez rewię, musical oraz taniec jazzowy, aż po taniec współczesny, pozwoli zarówno dzieciom, jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji.

W spektaklu wystąpią zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz uczniowie ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Trailer

Autorskie libretto: Elżbieta Pańtak
Choreografia: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak
Kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Scenografia: Grzegorz Pańtak
Muzyka: collage muzyki filmowej i rozrywkowej
Wizualizacje: Jaśmina Parkita, Grzegorz Kaczmarczyk, Bartosz Kruk

Data premiery: 28 stycznia 2017

Czas trwania: 2 akty 45 i 55 min. z przerwą

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych. W przedstawieniu używany jest stroboskop.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Teatr Studio, Duża Scena, pl. Defilad 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close