Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/III: FORMAT ZERO „Warszawskie Muzeum Tańca”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/III: FORMAT ZERO „Warszawskie Muzeum Tańca”

Fot. Marta Kawecka

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III odsłony Sceny Tańca Studio 2018 odbędzie się pokaz spektaklu Warszawskie Muzeum Tańca Kolektywu Artystycznego FORMAT ZERO. Warszawskie Muzeum Tańca prezentuje dorobek pionierów tańca modern  z lat 1918 – 1939 w interpretacji obecnie tworzących w stolicy tancerzy i choreografów.

Marta Kosieradzka inspirowała się postacią Tacjanny Wysockiej, której życie toczyło się pomiędzy dwoma miastami – Warszawą i Petersburgiem. W etiudzie pokazana jest jako natchniona i egzaltowana artystka, zafascynowana Isadorą Duncan, a zarazem twórczyni sztuki kabaretowej i rewiowej.

Bartek Woszczyński w przybliża  trzy najbardziej znaczące okresy życia Marie Rambert. Nadał im unikalny styl choreograficzny. Jako absolwent założonej przez Marie The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie wcielił się w rolę jej ucznia.

Sonię Egner w postaci Haliny Szmolcówny najbardziej zainspirowała barwność i różnorodność życia artystki oraz szybki rozwój jej kariery.

Etiuda przygotowana przez Artura Grabarczyka jest współczesną interpretacją twórczości Feliksa Parnella. Punktem odniesienia są zainteresowania estetyczne i fantazje artystyczne Parnella. Pracując z bazą  zdjęć oraz księgą dzienników, skupił się na podobieństwach i różnicach między nim a Feliksem Parnellem.

Iwona Wojnicka w swojej etiudzie odnosi się do fragmentu biografii tanecznej Poli Nireńskiej. Osią etiudy jest wewnętrzny konflikt Poli, który Iwona Wojnicka odnalazła we wspomnieniach artystki: …moje rodzinne tradycje były w konflikcie z tym, czego nauczała Wigman.

kierownictwo artystyczne: Iwona Wojnicka
reżyseria przestrzeni i świateł: Marek Kowalski, Roman Woźniak
kompozycja audiowizualna: Wiktor Podgórski
wizualizacje: Marta Kawecka
kompozycja: India Czajkowska
reżyseria dźwięku, kompozycja: Rafał Smoliński

kierownictwo produkcji: Joanna Stasina

Obsada:

Feliks Parnell // Artur Grabarczyk
Halina Szmolcówna // Sonia Egner
Pola Nireńska // Iwona Wojnicka
Tacjanna Wysocka // Marta Kosieradzka
Marie Rambert // Bartosz Woszczyński

Data premiery: 19 maja 2018

Czas trwania: ok. 90 minut

Partnerem projektu jest Muzeum Warszawy.

Stowarzyszenie i kolektyw artystyczny FORMAT ZERO logo (miniaturka)Warszawskie Muzeum Tańca (miniaturka)   Muzeum Warszawy (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Duża scena, Teatr Studio, pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close