Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VII: Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie / Iza Szostak / Anka Herbut „PRIV”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VII: Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie / Iza Szostak / Anka Herbut „PRIV”

Fot. Natalia Kabanow

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie pokaże spektakl PRIV w choreografii i reżyserii Izy Szostak oraz w dramaturgii Anki Herbut. PRIV to realizowany w formie słuchowiska performatywnego eksperyment na intymności, polegający na przesuwaniu i negocjowaniu jej granic. Sfery prywatna, publiczna i wirtualna przenikają się, tworząc wspólny rezerwuar obrazów, gestów i słów. Twórcy spektaklu badają,w jaki sposób technologia zmienia dziś tożsamości, wizerunki, bliższe i dalsze relacje; jak wpływa na fizyczność naszych ciał i na jakich zasadach korzysta z naszej emocjonalności. Funkcjonując według ustawień naszych smartfonów, na blogach i vlogach, na Facebooku czy Snapchacie ludzie rozpływają się w wielkiej, gęstej chmurze danych – PRIV dokonuje recyklingu, prowokując sceniczne przymiarki cielesnych i psychicznych dyspozycji oraz stylów. To kolażowa struktura rozpisana na sześć wrażliwości, manifestujących się na poziomie języka, choreografii i obrazu, które próbują się do siebie zbliżyć.

Trailer

Choreografia i reżyseria: Iza Szostak,

dramaturgia i tekst: Anka Herbut,

oprawa wizualna: Karolina Mełnicka, Stachu Szumski,

muzyka: Kuba Słomkowski,

światło: Michał Głaszczka,

występują: Kamila Banasiak, Magda Jędra (gościnnie), Tatiana Kamieniecka (gościnnie), Maciej Hązła, Jan Niemczyk, Dominik Rybiałek (gościnnie),

inspicjent: Jolanta Skawina.

Premiera: 7 kwietnia 2018,

czas trwania: 95 min.

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close