Warszawa/Scena Tańca Studio IV: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek, Oleg Dziewanowski „Zrabowali mi składaka”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio IV: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek, Oleg Dziewanowski „Zrabowali mi składaka”

Fot. Piotr Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach grudniowej odsłony Sceny Tańca Studio odbędzie się pokaz spektaklu Zrabowali mi składaka Katarzyny Kani, Danieli Komędery, Piotra Stanka, Olega Dziewanowskiego. Założenia spektaklu powstały w oparciu o koncepcje filozoficzne Martina Heideggera zawarte w Budować, mieszkać, myśleć (1951). Ich podstawą jest zadawanie sobie pytań, które ujawniają stosunek człowieka do przestrzeni. Co to znaczy posiadać czas? Przestrzeń? Osobę? Czym jest pożądanie? Ciepło? Wolność? Inspiracje były bardzo rozległe – od prac Krzysztofa Wodiczki, po one minute sculpture Erwina Wurma, Tragedię Endogonidia Romeo Castellucciego, aż po zdjęcia Lee Jeffriesa. Jednak najważniejsze jest dla twórców odnalezienie siebie w tych zagadnieniach, znalezienie piękna w bezdomności, ulotności czasu, emocji, życiu chwilą.

Jako aktorzy teatru tańca zanurzamy się w materii bezdomności, badamy jej istotę ukazującą się w najokrutniejszych i najpiękniejszych obliczach. Razem opowiadamy o utracie kontroli, o wrodzonym strachu i wolności. Jest to historia metamorfozy, historia czegoś nieuchronnego. Narażamy się na ciągłe wyzwania, ocenę, konfrontację.

koncepcja, choreografia: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek

scenografia, kostiumy: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek

muzyka: Oleg Dziewanowski

występują: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek, Oleg Dziewanowski

projekcje: Robert Wasiewicz

czas trwania: 40 minut

premiera: 23 lutego 2014, Klub Żak, Gdańsk.

Spektakl został zrealizowany dzięki programowi REZYDENCJA/PREMIERA 2014 w Klubie Żak w Gdańsku, we współpracy z Aleksandrą Janevą-Imfeld oraz Pravdanem Devlahovicem.

***

Scena Tańca Studio

Bilety:

10 zł – jeden spektakl

15 zł – karnet na cały dzień

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Teksty kuratorskie

programatorzy:

Jadwiga Majewska,

Mikołaj Mikołajczyk

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

sfinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawa

Logo Teatr Studio (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close