Spektakle

Warszawa: Stowarzyszenie Teatralne Remus „Obsesja”

Zdjęcie: Warszawa: Stowarzyszenie Teatralne Remus „Obsesja”

Fot. Marta Kuśmierz

Wersja do druku

Udostępnij

Obsesja w nietypowy sposób to spektakl poruszający tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje estetyka odległych kultur, obecna w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą wybitni zagraniczni artyści: irański wirtuoz  perskiego fletu ney – Mohammad Rasouli, japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu […] wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja”.

TEATR REMUS

Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk

Spektakle wyjazdowe:

Wrocław i Opole (16-19 V) oraz Łomża i Białystok (29-31 V).

WSTĘP WOLNY!

Rezerwacja miejsc: teatr.remus@wp.pl

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa.

Unia Europejska (miniaturka)

Oficjalna strona: http://www.teatrremus.pl/

Facebook: http://www.facebook.com/teatrremus

Trailer spektaklu EchoTeatru Remus:

http://www.youtube.com/watch?v=BwPYCi9i2Ds

powiązane

Ludzie

Rui Ishihara

Rui Ishihara

Obsesja w nietypowy sposób to spektakl poruszający tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje estetyka odległych kultur, obecna w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą wybitni zagraniczni artyści: irański wirtuoz  perskiego fletu ney – Mohammad Rasouli, japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.   Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu […] wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja”.   TEATR REMUS Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk   Spektakle wyjazdowe: Wrocław i Opole (16-19 V) oraz Łomża i Białystok (29-31 V).     WSTĘP WOLNY! Rezerwacja miejsc: teatr.remus@wp.pl   Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa.     Oficjalna strona: http://www.teatrremus.pl/ Facebook: http://www.facebook.com/teatrremus Trailer spektaklu EchoTeatru Remus: http://www.youtube.com/watch?v=BwPYCi9i2Ds      

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close