Ludzie tańca

Zdjęcie: Rui Ishihara

Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Rui Ishihara – tancerz i choreograf. W swojej pracy artystycznej głęboko inspiruje się pracą Tatsumiego Hijikaty oraz Kazuo Ohno – twórców tańca butoh. Karierę rozpoczął w 2000 roku jako artysta tańca współczesnego. Następnie, poprzez spotkania z Kazuo Ohno, Min Tanaką, Simone Forti (przedstawicielką postmodern dance), odnalazł swoją własną ścieżkę artystyczną. W 2006 roku rozpoczął swój życiowy projekt pt. Kanademai, będący rodzajem tanecznej pielgrzymki. W ramach realizacji tego przedsięwzięcia występuje w wielu przestrzeniach – zarówno naturalnych, plenerowych, jak i sztucznych, np. we wnętrzach budynków. Jak dotąd występował we Włoszech, Irlandii, Francji, Niemczech, Polsce i w Japonii. W trakcie trwania projektu nawiązał współpracę z artystami i muzykami z całej Europy. W 2009 roku osiadł na stałe w Warszawie, gdzie kontynuuje swoje poszukiwania w zakresie pracy z ciałem i tańcem. W ciągu ostatnich lat, pracując jako tancerz i choreograf, zajął się również innymi dziedzinami sztuki, m.in. śpiewem. Pomaga mu to poszerzyć perspektywę swoich poszukiwań.

 

Motto artysty: Taniec mówi nam, czym jest Życie – my jesteśmy Życiem samym. Taniec jest zawsze obecny tu, tam, wszędzie. Pragnę być tańcem – w jednej chwili niezliczone rezonansy rozbrzmiewają echem i rozbłyskują razem w czasoprzestrzeni – stają się tańcem tu i teraz, tańcem istnień spotykających się w harmonii.

 

Strona internetowa: www.lifesizeuniverse.com

Fot. Ksenya Serova.
Fot. Leszek Paliński.
Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska.

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close