Warszawa/VII Międzynarodowe Warsztaty i Prezentacje Teatru Sztuki Mimu: „Silence of the Body/Milczące ciało” – Stefan Niedziałkowski, Rui Ishihara

Zdjęcie: Warszawa/VII Międzynarodowe Warsztaty i Prezentacje Teatru Sztuki Mimu: „Silence of the Body/Milczące ciało” – Stefan Niedziałkowski, Rui Ishihara

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W tym roku podczas Silence of the Body/Milczące Ciało cała uwaga skoncentrowana będzie na twórczej pracy milczącego aktora. Warsztaty dla uczestników odbywać się będą wyłącznie jako pierwsza część prezentacji dla publiczności w dniach 30 i 31 maja 2015 w Sali Widowiskowej MIK w Warszawie.

Uczestnicy warsztatów przez godzinę będą pracować na scenie przed publicznością ze Stefanem Niedziałkowskim i tancerzem Rui Ishihara. Po krótkiej przerwie odbędzie się premiera spektaklu Teatru Sztuki Mimu pt Milczący Aktor Podczas Pracy/Actor Of Silence At Work. Spektakl ten jest swoistym zaproszeniem publiczności do Studia, w którym właśnie odbywa się praca nad ciałem jako niezbadanym do końca instrumentem i zwierciadłem aktora, pozwalającym mu wyrażać myśli, stany emocjonalne oraz ludzkie przeżycia. Spektakl ten, jak zawsze, jest specjalnie przygotowany na tę okazję przez Stefana Niedziałkowskiego.
Ćwiczenia, próby i fragmenty spektakli powstawać będą w bezpośrednim kontakcie z widzem.  Po premierze spektaklu odbędzie się spotkanie publiczności z artystami i uczestnikami warsztatów.

W tym roku artystą, którego Stefan Niedziałkowski zaprosił do poprowadzenia warsztatów i zaprezentowania istswojej sztuki jest japoński tancerz Rui Ishihara.

UWAGA!

Podczas przedsięwzięcia będą nakręcane fragmenty filmu dokumentalnego, który powstaje we współpracy Stefana Niedziałkowskiego z Andrzejem Michałowskim. Film traktować będzie o pracy Aktora Milczącego-Twórcy. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w lutym 2015 i będą kontynuowane na przestrzeni całego roku. Publiczność i uczestnicy warsztatów przed rozpoczęciem każdego wieczoru 30 i 31 maja będą proszeni o wyrażenie zgody na kręcenie zdjęć.

Osoby zainteresowane udziałem w tegorocznych warsztatach powinny wypełnić aplikację i wysłać ją na e-mail: stefan.niedzialkowski@mimearttheatre.pl Do udziału w tegorocznych warsztatach zostanie wybranych tylko 7 osób.

Warunkiem koniecznym uczestnictwa jest zgoda na kręcenie zdjęć i możliwość pojawienia się uczestnika na filmie.

PROGRAM

30 maja (sobota) 2015

19:00     Rui Ishihara Warsztaty i prezentacja dla publiczności
20:30     premiera nowego spektaklu Stefana Niedziałkowskiego
21:15    spotkanie publiczności z artystami i uczestnikami warsztatów

31 maja (niedziela) 2015

19:00    krótki występ Rui Ishihary
19:15    warsztaty i prezentacja Stefana Niedziałkowskiego)
20:30     premiera
21:15     spotkanie publiczności z artystami i uczestnikami warsztatów

Autor i dyrektor artystyczny: Stefan Niedziałkowski
Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Bilety: normalny: 25 zł, ulgowy: 15 zł
Dostępne w kasie MIK

Więcej informacji: http://www.mimearttheatre.pl/home.htm

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, prezentacje dla publiczności.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close