Warszawa/Street Art Doping: Izabela Szostak – „Dziewczyna w niebieskim biustonoszu” – performans

Zdjęcie: Warszawa/Street Art Doping:  Izabela Szostak – „Dziewczyna w niebieskim biustonoszu” – performans

Fot. Paula Mozdrzewska.

Wersja do druku

Udostępnij

Według badania Egipskiego Centrum Praw Kobiet z 2008 roku ponad 80 proc. Egipcjanek doświadczyło molestowania seksualnego, podczas gdy ponad 60 proc. mężczyzn przyznało się do wykorzystywania kobiet. Represjonowanie kobiet, w krajach gdzie obowiązuje kultura patriarchalna, to codzienność. Według egipskiego kodeksu karnego mąż może bezkarnie pobić swoją żonę, o ile robi to „z dobrymi intencjami”, czyli niezbyt brutalnie omijając twarz i okolice. Jakie jeszcze zachowania są wynikiem toksycznego związku kultury i religii?

„Dziewczyna w niebieskim biustonoszu” leży nieprzytomna na placu. Przed chwilą grupa policjantów ciągnęła jej ciało po ziemi. Jej czarna abaja zadarła się pod pachy i odsłoniła goły brzuch dziewczyny. Brutalne kopnięcia  unieruchamiają ciało dziewczyny.

Co się z nią stało? Gdzie jest? Jaki jest jej następny krok? Chciałabym, żeby wstała i wykonała ostatni ruch, albo pierwszy.

Więcej o festiwalu: http://streetartdoping.org/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

WARSZAWA: ul. Chmielna (obok sklepu Milanówek)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close