Warszawa: „Świadomość ciała“ – warsztaty z Renatą Piotrowską

Zdjęcie: Warszawa:  „Świadomość ciała“ – warsztaty z Renatą Piotrowską

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty te stanowią doskonałą bazę dla wszystkich technik tanecznych, ale ogą być również przydatne osobom często występującym publicznie lub na scenie. Uczą świadomego używania ciała. W tym cyklu uczestnicy będą mogli dowiedzieć,  skąd się bierze w ciele każdy ruch i jak optymalnie go wykorzystać, czyli zapoznają się się z mechaniką i potencjałem ruchu.

Zajęcia będą składały się z rozgrzewki oraz bloku ćwiczeń i zadań inspirowanych doświadczeniami prowadzącej na polu praktycki scenicznej, tańca współczesego, improwizacji, kontakt improwizacji i Body Mind Centering®. Podczas zajęć uczestnicy będą pracować z ciężarem ciała, poznawaniem zakresu pracy stawów, obserwacją oddechu podczas ruchu i uważnością w tańcu.

Opłaty: 38 zł/zajęcia lub dopłata 5 pln do karnetów studio.
Opłata za 4 spotkania z góry: 150 zł.
Cennik karnetów na www.wueste.pl

Zapisy: kontakt@wueste.pl

Rozwój świadomości ciała jest niezbędnym elementem rozwoju każdego uprawiającego taniec lub inne działania performatywne, który ma ambicje odkrywania nowych możliwości swojego ciała oraz pogłębienia wiedzy o tańcu i ruchu jaką już posiada. Praca nad świadomością ciała polega nie tylko na wewnętrznej obserwacji swojej fizyczności, ale również na byciu i działaniu-tańczeniu wynikającym z tej obserwacji.

Renata Piotrowska

Renata Piotrowska jest choreografką i performerką; w swoich pracach wykorzystuje narzedzia tańca, zwłaszcza jego nowych nurtów i sztuk performatywnych. Karierę rozpoczęła od improwizacji kontaktowej, którą przez lata traktowała jako podstawę swoich spektakli. Autorka cyklu Unknown – interaktywnego projektu tanecznego, uruchamiajacego alternatywne formy percepcji widza. Obecnie w swoich spektaklach obok tematu percepcji interesuje ja kontemplacja wspólczesnego świata poprzez czerpanie inspiracji z własnych doświadczeń i tekstów teoretycznych z zakresu nauk humanistycznych. Ma na swoim koncie spektakle: Teraz / 2007, Tańczac z Wrogiem / 2007, seria UNKNOWN / 2008 – 2010, break SZTUKA WOJNY (współpraca z Teatrem Studio)/ 2010, UNKNOWNS.SEANS / 2011, film taneczny Inside / 2011, The Forest work in progress / 2013. W roku 2008 i w 2010 jej spektakle: Tańcząc z Wrogiem i Unknown prezentowane w ramach Polskiej Platformy Tańca.

Jest kilkukrotna stypendystka Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Młoda Polska” (2010) i programu „Stypendium Ministra” (2013).
W latach 2011-2013 uczestniczyła w magisterskim programie choreograficznym ex.e.r.c.e w Narodowym Centrum Choreograficznym w Montpellier we Francji gdzie pracowała z takimi artystami jak: Xavier Le Roy, Lisa Nelson, Deborah Hay, Mathilde Monnier.

W latach 2007-2011 prowadziła regularne zajęcia z kontakt improwizacji w Warszawie oraz warsztaty w Polsce.

www.nowa.piotrofska.art.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:45

Warszawa: Warszawskie Studio Tańca, ul. Twarda 42, w godz. 18.45-20.15

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close