Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Fuera de Campo” – chor. Daniel Abreu

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Fuera de Campo” – chor. Daniel Abreu

Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz spektaklu z 2010 roku w choreografii Daniela Abreu Fuera de Campo (Poza kadrem). Daniel Abreu, młody utalentowany hiszpański choreograf przygotował z tancerzami Zawirowań przedstawienie, które zdążyło już objeździć kawałek świata. Było na festiwalach teatrów tańca w Kownie, Jerozolimie, Madrycie, Nowogrodzie, Mińsku i Tokio. Sukces zagwarantowała precyzja w połączeniu ruchu ciała i przestrzeni oraz klimat przedstawienia, który przekazuje prawdziwe emocje, wszystko to, co odbywa się poza kadrem naszego codziennego widzenia. „Poza kadrem” – to znaczy w polu widzenia, ale nie działania. Takiego, które mogłoby zmienić znaczenie obrazu i słowa.

Każda decyzja coś oznacza, implikuje, że coś za nią stoi. Obraz sugeruje, że stoi za nim decyzja, wykluczająca inne obrazy i inne punkty odniesienia. Taniec jest wehikułem służącym do dotarcia głębiej, do sensu i znaczeń relacji obserwowanych z zewnątrz. A wszystko po to, aby opowiadać za pomocą obrazów, które porzuciły swoje ramy.

Daniel Abreu rozwija osobisty styl i język tańca, kształtujący się w różnorodnych choreografiach będących etapami poszukiwań. Analizuje najdrobniejsze detale ruchu, łącząc go jednocześnie z innymi środkami wyrazu (fotografia, teatr). Spektakle są zazwyczaj oszczędne w formie, minimalistyczna scenografia podkreśla rolę światła i ruchu.

Choreografia: Daniel Abreu (Hiszpania)
Muzyka: Alva Noto, Julien Neto
Taniec: Karolina Kroczak, Elwira Piorun, Szymon Osiński, Bartosz Figurski
Premiera: 27 marca 2010

Cena biletów: 20 zł na jeden spektakl, 35 zł na 2 spektakle Teatru Tańca Zawirowania: Wybieg 19 marca 2016 roku oraz Fuera de Campo 20 marca 2016 roku.

Rezerwacje: ttzawirowania@gmail.com

Tel. 790 555 309.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close