Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Resurrection” – chor. Didier Théron

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Resurrection” – chor. Didier Théron

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz pracy nad projektem Resurrection, który odnosi się do odrodzenia Europy po I wojnie światowej. Po dwutygodniowej rezydencji wybitnego francuskiego choreografa Didiera Thérona czwórka tancerzy: Marta Kosieradzka, Amanda Nabiałczyk, Artur Grabarczyk oraz Stanisław Bulder zaprezentują spojrzenie na odzyskanie przez Polskę niepodległości z innej, francuskiej perspektywy.

Didier Théron

Urodził się w Béziers na południu Francji, mieszka i pracuje w Montpellier. Studiował taniec z mistrzami takimi jak Merce Cunningham, Dominique Bagouet, Trisha Brown oraz Zen z mistrzem Tangenem Haradą w Japonii.

Jego szkoła prezentuje swoje prace w prestiżowych teatrach takich jak The Place w Londynie, Tramway w Glasgow (Edinburgh Festival), Mousonturm we Frankfurcie, Halleschen Ufer w Berlinie, Ludwig Forum w Aachen, (Kiev Theater i Odessa Theater, podczas Sevilla Festival i Valencia Festival VEO, Shizuoka – Performing Arts Festival w Tokyo, Setouchi Triennale w Kagawie, Aichi Triennale w Aichi, Hong Kong Art Festival, w Performance Space w Sydney, w Dance Space Project w Nowym Jorku, a także w Indiach, Pakistanie, Czechach i na Ukrainie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: ttzawirowania@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Ośrodek Teatru Tańca Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close