Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Zbliżenia”

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Zbliżenia”

Fot. Katarzyna Jakubowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz spektaklu Zbliżenia. Spektakl Zbliżenia powstał w wyniku współpracy pomiędzy tancerzami Teatru Tańca Zawirowania i słowackim choreografem Tomášem Nepšinským.

 

Punktem wyjścia do spektaklu jest pytanie, czy wiążąc się z drugą osobą jesteśmy z nią naprawdę, czy tylko z wyobrażeniem, które mamy na temat partnera. W poetyckich obrazach ukazane zostały relacje, które wypaczają się pod wpływem czasu. Mężczyzna zostaje skonfrontowany z obrazem „męskości” jaki kreują kobiety.

 

„We wspólnej przestrzeni każdy z występujących, będący równocześnie choreografem, opowiada własną historię, poszukując równocześnie bliskości drugiej osoby. Ale czy kobieta może „naprawdę” spotkać się z mężczyzną, jeśli w każdej sytuacji sama go kreuje? Niezaprzeczalnym bohaterem „Zbliżeń” pozostaje mężczyzna (rewelacyjny Szymon Osiński – tancerz i choreograf TTZ), wciąż „kreowany” przez kobiety (Karolina Kroczak, Elwira Piorun), lepiony ich dłońmi i ruchami ciał, niepewny w poszukiwaniu siebie. W końcu pozostawiony sam ze swoją cielesnością, z odciskami palców pragnących go kobiet.  Gdzie się kończy ON-kobieca wizja męskości, a zaczyna ON-mężczyzna? A może poza wyobrażeniem nie istnieje już nic? To pytanie pozostaje otwarte.”

Anna Czajkowska

 

Choreografia: zbiorowa

Muzyka: collage: Alva Noto Vrioon, Murcof Una, Lady Gaga feat Beyonce Telephone, Garment, Steve Reich, Rene Aubry, Olafur Arnalds 

Tańczą: Karolina Kroczak, Elwira Piorun, Szymon Osiński

Czas trwania: 45 min.

Premiera: 2011

 

Bilety w cenie: 20 zł

Bilety są do kupienia w biurze Zawirowań lub na 30 minut przed spektaklem – w Starej Prochowni.

Rezerwacja: ttzawirowania@gmail.com, tel. 796550570

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close