Warszawa: Tomasz Foltyn „Valentyna Tanz Show”

Zdjęcie: Warszawa: Tomasz Foltyn „Valentyna Tanz Show”

Fot. Klaudyna Schubert

Wersja do druku

Udostępnij

Dzika Strona Wisły zaprasza na performans Tomasza Foltyna Valentyna Tanz Show. Valentyna Tanz – diwa, performerka, miejska szamanka, wizjonerka, podróżniczka. Po raz pierwszy wystąpi w Warszawie! Prosto z Północnej Kalifornii. Jej domena to fearless life art process. W swojej pracy artystycznej odwołuje się do działań amerykańskiej awangardy tanecznej, kultury beatników, społeczności Radical Faeries, współczesnego szamanizmu i praktyk duchowych. Valentyna Tanz i jej naiwny charakter zostały stworzone, by w bezkompromisowy sposób „zmieniać świat”.

Valentyna Tanz Show Notes on love and other stuff to interdyscyplinarny genderqueer/drag queen performans, który łączy ekspresyjny taniec, improwizowane monologi i groteskowy teatr. Choreografia tworzona na oczach widzów inspirowana jest nowojorskim vogue dancing, a tekst został zaczerpnięty z osobistych doświadczeń głównej bohaterki. Performans zaprasza widzów do wspólnej podróży po rozmaitych stanach emocjonalnych Valentyny. Bohaterka otwiera intymną przestrzeń swojego salonu, gdzie odbywają się szamańskie tańce i astrologiczne seanse. Valentyna subtelnie zmienia nastroje przeplatając swoje opowieści piosenkami i numerami tanecznymi.

Performans pokazywany był w Polsce i zagranicą; Festiwal 100° w Szczecinie, Teatr Barakah w Krakowie, Dwie Zmiany w Sopocie, Queerowy Maj w Krakowie, 16th Queer Festival w Ljubljanie, SALTA New Dance w Oakland (Kalifornia), FLOCK w Portland (Oregon) oraz został zaproszony przez Annę Halprin do Mountain Studio w San Francisco.

Koncepcja/choreografia: Tomasz Foltyn & Valentyna Tanz
Kostiumografia: Marta Sala
Muzyka: Justyna Stasiowska
wstęp: 30 PLN

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close