Warszawa: VI „Przystawka z kultury” – balet: między duchem a ciałem (spotkanie z Martą Fiedler)

Zdjęcie: Warszawa: VI „Przystawka z kultury” – balet: między duchem a ciałem (spotkanie z Martą Fiedler)

Przystawka z kultury

Wersja do druku

Udostępnij

Gest, ruch, taniec … Jak zrodził się balet i jakie są jego współczesne wariacje? Jaki jest język baletu, czym jest : relevé, plié, croisé?

Na spotkaniu dotyczącym baletu nie tylko zajmiemy się jego językiem i formą, ale także sferą emocjonalną. Jak przełożyć emocje na ruch? Czy w tańcu można ukryć komunikat? Wraz z solistką baletu Teatru Wielkiego – Martą Fiedler przeanalizujemy fragmenty słynnych spektakli, między innymi La Petit Mort według choreografii Jiřiego Kyliana, Pieśń o nocy Karola Szymanowskiego wg choreografii Jacek Przybyłowicza, czy Annę Kareninę Alexeia Ratmansky’ego.

Spotkanie z Martą Fiedler, pierwszą solistka Teatru Wielkiego (Polski Balet Narodowy) to doskonała okazja, by zadać wszystkie nurtujące dotychczas pytania: jak tańczy się w pointach? Jak wygląda edukacja tancerza? Co najbardziej inspiruje ich w tańcu? czy Czarny Łabędź z Natalie Portman pokazuje prawdziwe relacje panujące w zespole tancerzy?

Spotkanie poprowadzi: Marta Fiedler

Przystawka z kulturyautorski projekt agencji Go Culture to pierwszy warszawski kulturalny klub kolacyjny. To retro rozrywka, w bardzo nowoczesnym wydaniu. Oferta adresowana dla pasjonatów kultury i kuchni.  Klub zaprasza na spotkania z charyzmatycznymi gośćmi, gdzie głównym daniem jest kultura: od fotografii, poprzez film, operę, street art., design, literaturę, aż po balet. Przewodnikami spotkań klubu byli dotychczas: Kika Miller, Agnieszka Drotkiewicz, Tomasz Raczek, Łukasz Borowicz i Beata Konarska. Spotkania w ciekawym miejscu, degustacja wyrafinowanych przystawek nawiązujących do tematu, to propozycja dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze mają ochotę posmakować współczesnych wątków kultury i sztuki.

Więcej informacji:

 

Weronika Brączek, młodszy konsultant  weronika.braczek@goculture.pl  ,m: + 48 790 797 820

Maja Kokot, młodszy konsultant, maja.kokot@goculture.pl, m. +48 790 797 611

 

Go Culture. Komunikacja dla kultury

(22) 224 28 48, (22) 449 10 20

www.goculture.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

WARSZAWA: ul. Hoża 51, dawna fabryka serów SERWAR

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close