Warszawa: VII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego „Warsaw Dance Days”

Zdjęcie: Warszawa: VII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego „Warsaw Dance Days”

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca i Ośrodek Teatru Tańca Zawirowania zapraszają na 7. edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego „Warsaw Dance Days”. Jest ona w całości poświęcona młodym adeptom sztuki tańca: uczniom, studentom i absolwentom szkół baletowych oraz polskich i zagranicznych uczelni związanych z tańcem i choreografią. W tym roku przez trzy festiwalowe dni, po raz pierwszy na dwóch scenach, zaprezentuje się prawie setka artystów młodego pokolenia. Dyrektor Artystyczną Festiwalu jest dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. UMFC.

W pierwszy dzień Festiwalu, 10 grudnia, na scenie widowiskowej Domu Kultury Kadr, w siedzibie Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, widzowie zobaczą spektakle warszawskiego zespołu h.art company oraz Kompanii Tańca Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Tego wieczoru swoje choreografie zaprezentują również studenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i artystki Polskiego Baletu Narodowego, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

więcej o pierwszym dniu festiwalu

Drugi i trzeci dzień „Warsaw Dance Days” odbędzie się w kameralnym Ośrodku Teatru Tańca Zawirowania. 11 i 12 grudnia wystąpią: Pracownia Tańca Pryzmatz Olsztyna, studenci konserwatoriów tanecznych z czeskiej Pragi i słowackiej Bańskiej Bystrzycy, uczniowie i absolwenci Ogólnokształcących Szkół Baletowych z Bytomia, Łodzi, Poznania i Warszawy, Krakowskiej Akademii Tańca L’art de la Danse, Studia Opery Krakowskiej, w tym niezależne już tancerki, a także Teatr Tańca Jazzgotz Warszawy i studenci kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Zwieńczeniem drugiego dnia Festiwalu będą choreografie absolwentów łódzkiej Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

więcej o drugim dniu festiwalu

 

Na zakończenie 7. edycji Festiwalu organizatorzy zapraszają na pokaz pracy w procesie (ang. work in progress) spektaklu Wonderful World polsko-francusko-niemiecko-austriackiego kolektywu artystycznego Collective B i rozmowę z artystami.

więcej o trzecim dniu festiwalu

Pełen program Festiwalu i więcej informacji o„Warsaw Dance Days”:

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/473164673173746/

Facebook: facebook.com/WarsawDanceDays

Instagam: instagram.com/warsawdancedays

Organizatorzy:

Mazowiecki Instytut Kultury, Stowarzyszenie Strefa Otwarta, Aleksandra Dziurosz Brand

Partnerzy:

Austriackie Forum Kultury, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Teatr Tańca Zawirowania, Warszawski Teatr Tańca, Akademia Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, Konzervatórium J.L.Bellu w Bańskiej Bystrzycy, Konserwatorium Taneczne w Pradze

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Dom Kultury KADR, ul. Przemysława Gintrowskiego 32 i Ośrodek Teatru Tańca Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close