Warszawa/VIII Festiwal „FLOW/ Re:start”: Projekt performatywny dla tancerzy. Prowadzenie: Keith Hennessy

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal „FLOW/ Re:start”: Projekt performatywny dla tancerzy. Prowadzenie: Keith Hennessy

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII edycji Festiwalu  „FLOW/Re:start”Fundacja Artystyczna Perform zaprasza do udziału w projekcie dla tancerzy/performerów z całego świata, którzy posiadają umiejętności przede wszystkim z techniki improwizacji kontaktowej, a także posiadają doświadczenie sceniczne. Projekt performatywny poprowadzi Keith Hennessy,

Praca nad projektem będzie trwała 8 dni po około 4 godziny pracy dziennie w zamkniętej grupie maksymalnie 20 osób. Projekt zakończy performansem dla publiczności. Dodatkowo w ramach projektu będzie dostępna sala taneczna do własnej praktyki oraz otwarte dżemy taneczne w ramach całego Festiwalu „FLOW.”

Aby zgłosić swój udział w projekcie, należy przesłać krótkie bio (maksymalnie jedna strona) a także wideo taneczne ze swoim udziałem na adres: info@perform.org.pl w tytule „Performance with Keith Hennessy”.

Zgłoszenia będą rozpatrywane na bieżąco, a zatem kolejność zgłoszeń również jest ważna.
Koszt udziału w projekcie wynosi 450 zł.

O prowadzącym:

KEITH HENNESSY zajmuje się tańcem jako performansem i obszarami wokół tego zagadnienia. Urodzony w Ontario, od 1982 roku mieszka w San Francisco i podróżuje po całym świecie. W swoich performanseach łączy improwizację, rytuały, kolaboracje i akcje publiczne jako narzędzia do badania realiów politycznych. Rozwija praktyki inspirowane anarchizmem, critical whiteness, postmodern dance, sztuką aktuistyczną, wicca, punkiem, improwizacją kontaktową oraz takimi obszarami, jak queer i feminizm. W 2016 roku współpracował m. in. z Peaches, Meg Stuart, Scott Wells, Jassem Hindi, oraz z Blank Map i Turbulence. Uczy na uniwersytetach, studiach niezależnych oraz festiwalach, takich jak Ponderosa, Fresh, HZT, Movement Research, Portland State University, Sandberg Institute, oraz ImPulsTanz. Został nagrodzony przez United States Artist Fellowship, NY Bessie, oraz wielokrotnie zdobył nagrodę Isadory Duncan. Jego artykuły były publikowane w Contact Quarterly, Movement Research Journal, Performance Research (UK), Society of Dance History Scholars Journal, Dance Theatre Journal (UK), Itch, Front, oraz In Dance. Prowadzi Circo Zer.  Wspólnie z Sarą Sheldon Mann był członkiem zespołu Contraband. Zdobył tytuł magistra sztuk pięknych oraz doktorat na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis. www.circozero.org

Opis projektu


TANIEC SPOŁECZNY ( NEGOCJACJA)

Laboratorium tańca w kontekście eksperymentów z dotykiem, odczuwaniem, walką, współpracą, wsparciem, oporem, oraz relacjami. Będziemy pracować z porażką bardziej niż z przepływem, z walką bardziej niż lekkością. Celem zajęć jest poszerzenie propozycji  i możliwości oferowanych przez improwizację kontaktow. Keith Hennessy mówi, „Najważniejsze nauczanie/badanie, które proponuję, opiera się na polityce relacji. Praktyką tańca może być laboratorium nowych społecznych relacji bazujących na etyce queerowo-feministyczno-antyrasistowsko-dekolonialnej. Zazwyczaj pracuję, bazując na duetach, korzystając z improwizacji i eksperymentalnych rytuałów.”

Pamiętacie, gdy neoliberalizm był naszym najlepszym narzędziem do analizy obecnego kryzysu solidarności, niesprawiedliwości ekonomicznej, niestabilnej sytuacji i osobistego niepokoju? Trumpizm – jako część międzynarodowego ruchu zmierzającego do radykalnego prawicowego nacjonalistycznego populizmu – wzywa nas do ponownego przyjrzenia się faszyzmowi, nacjonalizmowi, tematyce strachu i bezpieczeństwa. Rozważmy nasz projekt taneczny jako zapowiedź oporu oraz współczesnej praktyki dbania o nasze prawa (żyjąc teraz tak, jak chcemy, aby świadomie wybrać przyszłość).

Projekt zakończy pokaz performatywny dla publiczności (8 lipca o godz. 16.00).

Pobierz:

Harmonogram

***

Więcej informacji o festiwalu: polandcontactfestival.com

Logo Fun Perform nowe (miniaturka)

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Studium Teatralne (S/T), ul. Lubelska 30/32 (1 lipca)/Prywatne Żeńskie Gimnazjum im. Cecylii Plater-Zyberkówny, ul. Piękna 24/26 (2 lipca)/ Centrum Sztuki Współczesnej, ul Jazdów 2 (3-8 lipca)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close