Warszawa/Warsaw Dance Department: Maciej Kuźmiński „Floor work” – warsztat

Zdjęcie: Warszawa/Warsaw Dance Department: Maciej Kuźmiński „Floor work” – warsztat

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Warsaw Dance Department zaprasza na warsztat Floor work, który poprowadzi Maciej Kuźmiński. Warsztat jest przeznaczony dla osób, które mają doświadczenie z ruchem i pracy z ciałem; o sprawności na poziomie średniozaawansowanym i wyższym, mających za sobą co najmniej rok intensywnego treningu (tańca współczesnego, hip-hopu, sztuk walki).

Koszt: za sam Etap 1 (3 dni) – 250 przy wpłacie do 19 lutego, za Etap 1 + 2 (5 dni) – 350 przy wpłacie do 19 lutego. Studenci oraz nauczyciele Warsaw Dance Department łacą 180 zł za oba etapy

Zapisy do 19 lutego 2016 roku: warsztatywdd@gmail.com, telefon: Maja Katarzyna Molska 502-539-493.

Etap 1 – Lekcje pracy z podłogą

Praca z podłogą (Floor Work) to wymagająca, ale pełna dynamiki i dobrej zabawy lekcja ruchu w parterze. Charakterystyczne dla lekcji Kuźmińskiego jest budowanie spójnego języka ruchowego, opartego na prostych akcjach jak obracanie, opadanie czy podróżowanie, a także wykonywanie sekwencji na lewo, prawo oraz na wspak, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla orientacji tancerza w przestrzeni. Technika opiera się na wykorzystaniu przepływu energii oraz antycypacji ciężarem ciała.

Etap 2 – repertuar spektakli Room 40 oraz Powtórzenie oparty na pracy z podłogą

Na zajęciach choreograf przedstawi repertuar oparty na Pracy z Podłogą – sekwencje ze spektaklu Room 40 i choreografii Powtórzenie. Praca nad tymi spektaklami ustanowiła podwaliny autorskiej techniki Kuźmińskiego.

Koniecznie należy mieć strój, który ma długie rękawy i długie nogawki. Zalecane są ochraniacze na kolana.

Maciej Kuźmiński – choreograf, tancerz i pedagog młodego pokolenia. Jako choreograf zadebiutował w 2009 spektaklem NIE ZBYT. W 2014 roku podczas Polskiej Platformy Tańca jego spektakl Room 40 otrzymał Nagrodę Publiczności. W latach 2014 i 2015 odbył tourneé ze spektaklami Różnica i Powtórzenie, Room 40 i Maciej Kuźmiński, prezentując prace w Polsce, Niemczech, Anglii, Serbii, Holandii, Izraelu i na Węgrzech. Od 2009 roku Kuźmiński rozwija autorskie techniki ruchu pracy z podłogą oraz Dynamic Phrasing, które wykłada na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie oraz Instytucie Tańca Współczesnego w Belgradzie. Ponadto prowadził zajęcia m.in. dla Warsaw Dance Departament, STW Natalii Draganik, PolskiegoTeatru Tańca, Trinity Laban Student Union w Londynie, Tanzfabrik w Berlinie czy Dance Identity w Graz. Maciej ukończył z wyróżnieniem dwa kierunki studiów: taniec i choreografię – jest absolwentem konserwatorium tańca współczesnego Trinity Laban w Londynie.

http://pl.maciejkuzminski.com

Organizatorem warsztatu jest Warsaw Dance Department oraz Fundacja Movementum.

Warsaw Dance Department (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Warszawa: Studio WDD, PKiN, Pl. Defilad 1, godz. 18.30-21.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close