Warszawa/Warsaw Dance Department: „Poranne tany” – prowadzenie: Agnieszka Kryst

Zdjęcie: Warszawa/Warsaw Dance Department: „Poranne tany” – prowadzenie: Agnieszka Kryst

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 27 maja, w godz. 9.00-10.15, Warsaw Dance Department zaprasza na Poranne tany z Agnieszką Kryst. To zajęcia otwarte dla wszystkich miłośników tańca współczesnego, którzy chcą wzmocnić ciało i świadomie nad nim pracować. Ćwiczenia podczas zajęć proponowane są tak, by każdy, niezależnie od umiejętności, mógł pracować na swoim poziomie.

Prowadząca o warsztatach:

W trakcie zajęć będziemy w ciągłym ruchu – swobodnie, naturalnie, organicznie. Przedmiotem poznania będzie nasze poruszające się ciało. Proces badawczy przeprowadzimy na bazie współczesnych praktyk ruchowych z zakresu fitness i cardio, kick boxingu, boxingu, przez jogę, pilates, medytację, po praktyki somatyczne i terapeutyczne stosowane we współczesnej choreografii i improwizacji.

W trakcie zajęć ruch i jego intensywność wynikać będzie ze świadomego wyboru, a nie z nakazu. Ruch stanie się możliwością rozwoju, potencjałem i zamierzoną decyzją twórczą. Będziemy zagłębiać się w najważniejsze praktyki taneczne i kompozycyjne z zakresu współczesnej choreografii.

Prowadząca:

Agnieszka Kryst – tancerka i choreografka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie ukończyła choreografię i teorię tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013/Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk. Laureatka wymiany studyjnej programu GPS/Global Practice Sharing realizowanego przez Movement Research w Nowym Jorku, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation. Beneficjentka rezydencji artystycznej 2017 w galerii miejskiej BWA w Bydgoszczy, w trakcie której stworzyła pracę Łuczniczki. Autorka instalacji performatywnej Wenus z Wawy w ramach wystawy Lepsza ja w warszawskiej Zachęcie. Jako tancerka i performerka współpracowała m.in. z: Juanem Domìnguezem Rojo, Noą Shadur i Kondradem Smoleńskim, Małgorzatą Haduch, Sjoerdem Vreugdenhilem, Martą Ziółek, Pawłem Sakowiczem, Joanną Leśnierowską, Januszem Orlikiem czy z Rebecką Lazier, w której spektaklu There might be others występowała w Polsce i Nowym Jorku. Finalistka festiwalu/konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze, w czasie którego zaprezentowała (jako choreografka i tancerka) pracę solową Pressure oraz duet Liquid state of mind. W 2015 roku została rezydentką programu Solo Projekt Plus, w ramach którego stworzyła pracę solową Partytura (A Score). Jest członkinią grupy Centrum w Ruchu, przestrzeni sztuk performatywnych w Warszawie.

Cena: 25 zł (płatne na miejscu)

Zapisy: tutaj

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close