Warszawa/Warszawa Jest Trendy 2015: Chopin na Krakowkim Przedmieściu: „Chopin in motion” – chor. Karolina Kroczak

Zdjęcie: Warszawa/Warszawa Jest Trendy 2015: Chopin na Krakowkim Przedmieściu: „Chopin in motion” – chor. Karolina Kroczak

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Wydarzenie w ramach imprezy Warszawa jest trendy, w cyklu Chopin na Krakowskim Przedmieściu, odbywającym się 5 września w godz. 14.00-22.00.

Performans zabiera widzów w podróż, w której przewodnikiem jest muzyka Chopina. Obrazy, działania i dźwięki przenikają się tworząc oniryczny i abstrakcyjny ciąg obrazów. Widz może zobaczyć „muzykę poprzez ruchu”, a także  odbierać „ruch poprzez muzykę”, lub w jej kontekście. Tancerze na zmianę przeciwstawiają się poszczególnym frazom lub się im poddają twórczo rozwijając kierunki, w które muzyka prowadzi. Wykonawcy na żywo tworzą poszczególne kompozycje, a punktem odniesienia są ustalone wcześniej „zadania choreograficzne”. Inspiracją dla spektaklu jest pytanie w jaki sposób klasyczne wykonanie muzyki Chopina może wejść w dialog ze współczesną kompozycją ruchową.

Czas trwania: ok.35 min.

Muzyka: Fryderyk Chopin

Choreografia, zadania ruchowe: Karolina Kroczak

Tancerze: Malgorzata Skoczelas, Magda Wasilewska, Agata Pankowska, Katarzyna Lubelska, Marek Joński, Yuliya Dzichkouskaya, Małgorzata Różycka, Gosia Kuszner, Katarzyna Harłacz, Aleksandra Golec, Agnieszka Sterczyńska.

Karolina Kroczak: tancerka, choreograf, pedagog tańca. Zajmuje się tańcem współczesnym i improwizacją. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego, warsztaty, wykłada na kursach instruktorskich (m.in. Egurrola Dance Studio, Akademia Tańca Zawirowania, Pro Art Festival). Przez pracę twórczą kontynuuje poszukiwania z zakresu antropologii widowisk (2008 dyplom mgr z dziedziny antropologii kultury – Wiedza o Kulturze, Uniwersytet Warszawski), użycia procesu i metody zadaniowej w pracy twórczej. Realizuje autorskie projekty choreograficzne i reżyserskie (Tropiciele, Voices, Rzeczy, rzeczy, rzeczy…), współpracuje przy produkcjach teatralnych (Teatr Capitol, przestrzeń wymiany działań Arteria) i telewizyjnych (TVN – choreograf You Can Dance  – po prostu tańcz, Polsat – choreograf Taniec z Gwiazdami). W latach 2005-2007 była uczestniczką projektu Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych (Śląski Teatr Tańca, Bytom). Jako tancerka od 2006 roku związana jest z Teatrem Tańca Zawirowania.

Pełny program wydarzenia: www.warszawajesttrendy.um.warszawa.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Warszawa: Scena przed Kościołem Św. Anny, Krakowskie Przedmieście.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close