Warszawa/Warszawska Platforma Tańca 2014: „Klasyka contemporary” — warsztaty z Elwirą Piorun

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Platforma Tańca 2014: „Klasyka contemporary”  — warsztaty z Elwirą Piorun

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Artystyczna PERFORM we współpracy z Akademią Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty Klasyka contemporary, które poprowadzi Elwira Piorun.

godz. 10:00 – 11:30 – grupa początkująca

godz. 12:00 – 13:30 – grupa średniozaawansowana (wymagane minimum podstawowe umiejętności z klasyki!)

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zgłoszenia za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie WPT w zakładce „Rezerwacja miejsc” – zapisy do 10 listopada.

http://www.warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

Liczba miejsc ograniczona. Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z gwarancją miejsca na warsztatach. Organizator potwierdza uczestnictwo drogą mailową.

 

 

Klasyka contemporary

Klasyka contemporary jest połączeniem techniki tańca klasycznego, modern, jazzu oraz release. Ćwiczenia, które będziemy wykonywać są pomocne we wszystkich innych technikach tańca. W oparciu o technikę tańca klasycznego skupimy się na pracy z ciężarem i pędem ciała. Tancerz następnie zyskuje większą pewność poruszania się w przestrzeni i wykracza poza technikę.

Elwira Piorun: absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej  w Warszawie  z 1980 roku. Potem  tancerka Baletu Teatru Wielkiego w stolicy, od 1987 roku solistka tego teatru. Ukończyła pedagogikę tańca na Akademii Muzycznej w Warszawie. Przez 6 lat tańczyła główne role w baletach Jurka Makarowskiego oraz  Ivana Vamosa. Wróciła do Teatru Wielkiego w Warszawie w 1997 roku. Tam pojawiły się jej pierwsze prace choreograficzne: Kindertotenlieder do muzyki Mahlera i Tylko raz w życiu. Przez rok współpracowała z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Teatru Tańca Zawirowania i bierze udział we wszystkich jego produkcjach. Jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. W 2013 roku została zaproszona do współpracy z Ido Tadmorem i Rachel Erdos, czego efektem jest dwuczęściowy spektakl Rust & Engage.

Jej podstawowa technika to taniec współczesny, ale uczy również tańca klasycznego, elementów jogi czy pilatesu.

Więcej o zajęciach prowadzonych w Akademii Tańca Zawirowania:

http://zawirowania.pl/?cat=6

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania ul. Wspólna 61/101, w godz. 10.00 - 11.30 (gr.początkująca) oraz 12.00 - 13.30 (gr. średniozaawansowana).

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close