Warszawa/Warszawska Platforma Tańca 2014: Warsztaty „Bartenieff Fundamentals Motion® & A Scale Space Dance” z Iwoną Wojnicką

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Platforma Tańca 2014: Warsztaty „Bartenieff Fundamentals Motion®  & A Scale Space Dance” z  Iwoną Wojnicką

Z przodu: Iwona Wojnicka. Fot. z archwium artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Artystyczna PERFORM we współpracy z Akademią Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty Bartenieff Fundamentals Motion®  & A Scale Space Dance z Iwoną Wojnicką, wg certyfikowanej metody Laban Institute of Movement Studies z Nowego Jorku.

 

13 września2014 (sobota)

godz. 10:00 – 11:30 – grupa początkująca – Bartenieff Fundamentals Motion® 

godz. 12:00 – 13:30 – grupa średniozaawansowanaA Scale Space Dance

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zgłoszenia za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie WPT w zakładce „Rezerwacja miejsc” – do 10 września:

http://www.warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

Liczba miejsc ograniczona. Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z gwarancją miejsca na warsztatach. Organizator potwierdza uczestnictwo drogą mailową.

 

Bartenieff Fundamentals Motion® 

Technika BF na poziomie podstawowym, która obejmuje sześć podstawowych ćwiczeń rozwojowych z Bartenieff Fundamentals, mało znanej w Polsce metody ewolucyjnej pracy z ciałem. Praktyka odbywa się w parterze i pozwala na wykorzystanie grawitacji w uwalnianiu energii  mięśni i stawów, a także odzyskania kontroli nad uwięzionym potencjałem dynamiki ruchu. Ćwiczenia Bartenieff pomagają także aktywizować głębokie połączenia w ciele oraz mięśnie rotacyjne, które są podstawą poruszania się w przestrzeni trójwymiarowej. Pracować będziemy nad budowaniem silnego centrum. Sekwencje będziemy układać we frazy i wykonywać przy muzyce. Zajęcia odbywają się według certyfikowanej metody Laban Institute of Movement Studies, NY. Dla początkujących.

 

A Scale Space Dance

Zajęcia choreograficzne, które poświęcone będą praktyce Labanowskiej  Skali A, obejmującej 12 punktów w przestrzeni trójwymiarowej. Skale w praktyce Rudolfa Labana, to rozwinięcie ruchu w oparciu o figury geometryczne i zależności geometryczne różnych punktów przestrzeni. Kombinacja ruchu w skali Skali A jest  polega na połączeniu wierzchołków płynnym ruchem. W praktyce tematów ruchowym, obowiązkowa będzie orientacja dużej kinesferze, oraz ruch trójwymiarowy na granicy balansu. Choreografia Skali A to zajęcia w grupie oraz w duetach przy muzyce. Zajęcia odbywają się według certyfikowanej metody Laban Institute of Movement Studies, NY. Dla zaawansowanych.

 

Iwona Wojnicka: Performerka oraz Labanowski Analityk Ruchu® w trakcie zdobywania certyfikatu LIMS (Laban Institute of Movement Studies, New York). W latach 2010 – 2013 odbywała staż choreologiczny w Codarts w Rotterdamie, a od 2011 roku studiuje Analizę Ruchu w Berlinie. Autorka projektów międzynarodowych oraz choreograf wydarzeń z pogranicza różnych form sztuki. Dramaturg i tancerka serii wydarzeń BUTOH BARTER z Atsushim Takenouchi oraz TAŃCA LASU z Katsurą Kanem.  Kierownik Artystyczny Stowarzyszenia FORMAT ZERO. Pracuje metodą projektową. Dotychczas zrealizowała międzynarodowe projekty Global Water Dances, Discover Your Personal Movement, Laban Internship in Movement Analysis oraz European Laban Platform. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teoretyk tańca, socjolog oraz instruktor rekreacji metodą Hatha Yogi. Specjalistka od FREE FLOW oraz  miłośniczka DYNAMIKI. Większość swoich projektów rozwinęła w pociągach i samolotach na trasie Rotterdam-Berlin-Warszawa.

www.iwonawo.com

www.formatzero.pl

 

Warszawska Platforma Tańca 2014 - pasek logotypów (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61/101, w godz. 10.00 - 11.30 (gr.początkująca) oraz 12.00 - 13.30 (gr. średniozaawansowana)

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close